fbpx

Wakacje, urlop… to czas na ładowanie baterii i odpoczynek od codziennej rutyny roku szkolnego. Któż nie czeka z utęsknieniem na ten czas… Tylko pomyśl, dwa miesiące to jedna szósta całego roku! Ile fantastycznych rzeczy można w takim okresie zrealizować. Jak dużo się nauczyć i jak wiele osiągnąć…
My rodzice niestety w większości nie mamy tyle urlopu co nasze dzieci. I tu zaczyna pojawiać się problem.

Jak zorganizować ten wolny czas w okresie wakacji, kiedy my musimy być w pracy? 

Często z pomocą przychodzą nam dziadkowie, rodzina, różne firmy oraz instytucje, które organizują w tym okresie półkolonie, kolonie lub obozy. I tak planujemy z reguły 9 – 10 tygodni wolnego czasu naszych dzieci. Taki wolny czas od codziennych obowiązków i rutyny roku szkolnego jest idealnym momentem na rozwijanie się i szukanie swoich pasji.

Dlaczego więc nie uczyć tego naszych dzieci? Jeśli od najmłodszych lat zasiejmy w młodym pokoleniu takie przekonanie, wręczymy mu klucz, który otworzy przed nim w dorosłym życiu morze możliwości.  

W jaki sposób tego dokonać? Jak nauczyć nasze dzieci, że czas wolny może być dla nich cudownym momentem na poszukiwanie i rozwój ich pasji?

W pierwszej kolejności potrzebujemy wiedzieć, jaki jest proces rozwoju pasji i odkrywania talentów, by móc przez niego przeprowadzać nasze dzieci. Cała przygoda może świadomie zaczynać się już od pierwszych lat szkolnych. 

Nasz cel to skupiać się na tym co wychodzi naszym dzieciom dobrze, bo tylko to jesteśmy w stanie rozwijać do poziomu mistrzostwa. Niezwykle ważne jest, by wzrastały one w rozumieniu tego faktu. 

Każdy z nas jest wyjątkowy i ma w sobie ukryte talenty. Ale jak się do nich dokopać?
Pierwszy etap, to być na siebie uważnym i je odkryć. Są też narzędzia, które w tym procesie odkrywania wewnętrznych mocy pomagają. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak z takich narzędzi skorzystać kliknij >>TU<<
Drugi etap to świadomie z tymi mocami pracować tak, by rozwijać je do poziomu mistrzostwa.
A trzeci, to swoim talentem służyć innym, bo dopiero wówczas talent ma moc, która czyni nas szczęśliwymi.

Odkrywanie i rozwijanie swoich talentów tak, by służyły nam i innym to proces. Kluczowa w tym procesie jest wiedza, czym tak naprawdę jest talent i co dobrego, lecz też co złego może nam zrobić. Przez cały ten proces możemy przeprowadzić nasze dzieci. Jeśli zrobimy to w odpowiedni sposób, świadomie z planem na kilka lat – wychowamy dziecko, które zna swoje moce i co najważniejsze wie w jakich kierunkach dalej się rozwijać. Wie jaką ścieżkę w dalszej edukacji wybrać. 

 

Jeśli podoba Ci się taki plan na rozwój potencjału swojego dziecka i szukasz osób oraz miejsca, które może Cię w tym procesie wesprzeć skontaktuj się ze mną. Bardzo chętnie Ci w tej drodze pomogę. Jeśli potrzebujesz indywidualnej konsultacji, która spersonalizuje działania dedykowane dla Twojego dziecka kliknij w link i umów się na konsultację ze mną.

A jeśli chcesz okres wakacji wykorzystać do poszukiwań i rozwoju pasji Twojego dziecka zapisz je na sztandarowe Półkolonie WOW!  Są one cudownym rozwiązaniem, dzięki któremu wspólnie możemy zasiać przekonania i wiedzę wśród najmłodszych, jak ważne w życiu jest podążanie za pasją i jej rozwijanie.

Zróbmy to razem! Wakacje są idealnym na to czasem! 

 

Wspaniałej reszty dnia dla Ciebie!
Emilia Nikoniuk

P.S. Daj znać w komentarzu, czy ten tekst był Ci pomocy i czy chcesz więcej takich artykułów. 

 

Odbierz strategię rozwoju ukrytego potencjału dziecka!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i otrzymaj strategię bezpłatnie na e-mail!

Odbierz bezpłatny przegląd

przedszkoli z Tczewa

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny przegląd, z którym wybierzesz najlepsze przedszkole z Tczewa dla swojego dziecka

Dołącz do bezpłatnego szkolenia jak ciekawie i aktywnie bawić się z niemowlakiem.

 

SZKOLENIE

Wypełnij pola poniżej i zapisz się!

Odbierz bezpłatny poradnik

"Jak rozwija się Zabawa"

Dołącz do bezpłatnego wyzwania i odkryj domowe zabawy, które rozwiną potencjał Twojego maluszka.

 

WYZWANIE

Wypełnij pola poniżej i dołącz do wyzwania!