fbpx

Zadbaj o rozwój mowy dziecka i odkryj jego potencjał

Obecne dane są alarmujące – aż 50%  dzieci wymaga wsparcia logopedy już w wieku przedszkolnym.

Naukowo potwierdzono, że PIERWSZY ROK życia dziecka jest KLUCZOWY dla jego przyszłych umiejętności. To, jak świadomie wesprzesz je w tym procesie, będzie rzutowało na jego dalszy harmonijny rozwój. 

Jednym z istotnych obszarów jest tu KOMUNIKACJA, czyli rozwój mowy dziecka. Często o nim zapominamy, licząc, że natura sama zatroszczy się o ten obszar. Niestety nie zawsze tak jest. Żyjemy szybko, skanujemy wzrokowo informacje, często nie przetwarzając i nie analizując ich. Dzieci – niestety naśladują nas i postępują w bardzo podobny sposób. A takie szybkie tempo życia – wybitnie im nie służy.

Na co zwrócić uwagę w codziennym rytmie dnia niemowlaka? Jak nauczyć dziecko mówić poprawnie?

Często drobna korekta w zabawie, czy podczas jedzenia będzie kamieniem milowym w prawidłowym rozwoju mowy Twojego dziecka. Ten kurs pokaże Ci etapy rozwoju mowy dziecka i jak podążać za rozwojem jego komunikacji. Dowiesz się, jak wspierać rozwój mowy dziecka w pierwszym roku jego życia.

Dzięki „ABC rozwoju mowy niemowlaka”

R

zdobędziesz praktyczną wiedzę przekazaną przez ekspertów, którzy na co dzień pracują z rodzicami niemowlaków i wspierają ich w prawidłowym procesie rozwoju mowy dzieci.

R

poznasz często popełniane błędy przez rodziców wspierane tzw. „dobrymi radami” babci lub cioci na temat rozwoju Twojego dziecka,

R

dowiesz się, jak przygotować dziecko do spożywania pokarmów stałych lub jedzenia łyżeczką, gdyż jest ona ważna w dalszym rozwoju mowy niemowlaka,

R

dowiesz się, kiedy są najlepsze momenty i sposoby na pożegnanie smoczka

"

Kliknij, aby obejrzeć platformę od środka

Kliknij, aby obejrzeć platformę od środka

Dla kogo jest ten kurs:

dla rodziców, w pierwszym roku życia ich dziecka, którzy chcą świadomie podążać za jego rozwojem, dzięki czemu są w stanie optymalnie wspierać je w tym procesie,

dla przyszłych rodziców, którzy chcą poznać etapy rozwoju mowy dziecka i wspierać rozwój mowy już w okresie płodowym. Wiedza, w jaki sposób to przebiega, może być tu kluczowa dla dalszego rozwoju dziecka

dla rodziców, którzy chcą zbudować dobrą relację ze swoim dzieckiem już od pierwszych dni jego życia, dzięki czemu zdobędą swojego idola i zbudują solidne fundamenty wspólnej relacji na przyszłe lata.

Opinie i rekomendacje kursantów:

|

Marta Kaźmierczak, mama 1,5 rocznego synka

Gdy zaczynaliśmy synek miał 8 miesięcy.

Dzięki udziałowi dowiedziałam się jak możemy się wspólnie bawić i wspierać rozwój mowy dziecka 🙂

Przy małym dziecku zazwyczaj brakuje czasu na wszystko dlatego miło i wygodnie jest mieć podane rozwiązania niż samemu szukać godzinami informacji w internecie.

Serdecznie polecam!

|

Karolina Grala, obecnie mama 20 miesięcznej Zosi

Kurs to gwarantowany rozwój emocjonalny i edukacyjny nie tylko maluszka, ale także rodzica. Gdybym miała jeszcze raz zadecydować, czy zapisać nie zawahałbym się i zrobiłabym to raz jeszcze.

Polecam!

|

Klaudia Michalak, mama 3,5 letniej Emilci oraz 10. miesięcznego Ignasia. 

Każdemu polecam współpracę z Panią Emilią. Programy, które Pani Emilia jest w stanie zaoferować takim maluszkom i Nam rodzicom są bardzo wartościowe, widać, że przygotowane przez specjalistów i realizowane przez bardzo kompetentne osoby.

|

Paulina Sieradzan, mama 15. miesięcznej Jagódki

Rodzicom, którzy szukają sposobu na wspieranie rozwoju własnego dziecka gorąco polecam to rozwiązanie. Wszystko w tym kursie jest „podane na tacy” , dostosowane i bezpieczne dla mojego maluszka oraz krok po kroku rozwijały w niej nowe umiejętności a mi pewność siebie w tym jak wspieram swoje dziecko.

Zdecydowanie polecam!

Zobacz jak wygląda kurs od środka

“ABC rozwoju mowy niemowlaka” składa się z dwóch modułów.

MODUŁ 1

W pierwszym MODULE znajdziesz całą praktyczną wiedzę, jaka jest Ci potrzebna na temat rozwoju mowy od poczęcia dziecka do ukończenia jego pierwszego roku życia.

„MODUŁ I” to ok. 90 minut wartościowej wiedzy od eksperta Honoraty Brodnickiej przygotowanej specjalnie dla Ciebie, dzięki której bardzo pewnie i świadomie będziesz mogła podążać za swoim dzieckiem i wspierać je w rozwoju.

Zobacz więcej o Honoracie

Honorata Brodnicka od blisko 20 lat pracuje w Gdańskim Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju. Każdego dnia, wspólnie z ich rodzicami, wspiera rozwój komunikacji już kilkumiesięcznych dzieci. Od kilku lat jest również związana z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, gdzie prowadzi terapię z dziećmi z FASD ( tj. spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych). Swoim doświadczeniem dzieli się ze studentami na kierunku fizjoterapia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a teraz dzieli się nią również z Tobą poprzez kurs “ABC rozwoju mowy niemowlaka”.

 

Z wykształcenia jest dyplomowanym pedagogiem wczesnoszkolnym, dyplomowanym logopedą i dyplomowanym neurologopedą. Pracując z dziećmi, rozmawiając z rodzicami, szuka takiego rejonu aktywności własnej dziecka, która pozwoli mu przekroczyć granicę i stworzy możliwość do komunikowania się.

 

W poszukiwaniu rozwiązań pomagają jej szkolenia, które są wpisane w proces aktywnego podążania za dzieckiem. 

Posiada między innymi szkolenia takie jak:

>> ukończone szkolenie z terapii integracji sensorycznej, 

>> szkolenie z alternatywnych sposobów komunikowania się

>> “Integracja odruchów ustno-twarzowych”, 

>> “Stymulacja mechanizmów lewopółkulowych – usprawnianie pracy lewej półkuli mózgu”, 

>> “Programowanie języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji”, 

>> “Wsparcie wcześniaka oraz dziecka zagrożonego”.

 

Jak sama określa: ”Bardzo lubię swoja pracę, a praca lubi mnie”.

Ulubione słowa: tolerancja, kompetencja, życzliwość, rozwój.

Wiedza tu zawarta została podzielona na 5 części, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces zdobywania istotnej dla Ciebie wiedzy.

Część 1. ZAPROGRAMOWANY NA MOWĘ

Odpowie Ci na pytania tj.:
>> Kiedy zaczyna rozwijać się mowa dziecka?

>> Jak podążać za dzieckiem w kontekście rozwoju jego komunikacji?

>> Czym jest komunikacja?

>> Jak uczy się płód?

>> Jakie mamy ośrodki mowy?

Część 2. PIERWSZE CHWILE Z MAMĄ I TATĄ

Poruszy tak istotne kwestie jak:

>> Świat noworodka i okres krzyku. Dlaczego tak ważny jest ten etap?

>> Jak już na tym etapie zbudować dobrą relację ze swoim dzieckiem?

>> Jakie samogłoski kształcą się w fazie krzyku?

>> Dlaczego przyklejony do podniebienia język jest tak istotny w prawidłowym rozwoju mowy Twojego dziecka?

>> Co oznacza cofnięta bródka u noworodka?

Część 3. JESTEM NASTAWIONY NA SSANIE

Wyjaśni Ci:

>> Kiedy rozpoczyna się etap głużenia i dlaczego jest on tak istotny w dalszym rozwoju mowy dziecka?

>> Czym różni się głużenie od gaworzenia?

>> Co to są “komórki lustrzane” i czy noszenie na rękach to “wróg” czy “przyjaciel”  dla mojego dziecka?

Część 4. UMIEM I CHWALĘ SIĘ TYM

Pozwoli Ci zrozumieć:

>> Jaka jest rola rodzica podążającego za dzieckiem?

>> Czy gaworzenie zahamuje jego rozwój?

>> Czym są tzw. “ciągi sylabowe” i rola w rozwoju “palca-wskaźnika”?

>> Jak mówić do dziecka, by ono nas zrozumiało?

Część 5. OD SMOCZKA DO ŁYŻECZKI

Poruszy temat smoczka i odpowie na pytania tj.:

>> Czym kierować się przy doborze smoczka?

>> Jaka łyżeczka jest odpowiednia dla mojego dziecka?

>> Jak karmić łyżeczką: w bujaczku leżaczku czy na siedząco?

>> Do kiedy ssiemy smoczek?

>> Czy słoiczki to jedyna słuszna droga w rozszerzaniu diety?

MODUŁ 2

W drugim MODULE znajdziesz 12. zabaw logopedycznych wspierających rozwój mowy niemowlaka do zastosowania już od 5-go miesiąca życia dziecka, dzięki czemu będziesz mogła realnie wspierać jego harmonijny rozwój poprzez aktywne działanie szyte na miarę jego możliwości i rozwoju.

Wszystkie zabawy opracowane zostały przez eksperta Emilię Link-Dratkowską.

Zobacz więcej o Emilii

Emilia Link-Dratkowska jest psychologiem klinicznym i autorką zabaw wykorzystywanych w programie Akademii Mądrej Zabawy.

To absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu SWPS, psycholog kliniczny z ponad 20-letnim stażem w pracy z dziećmi i młodzieżą, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii poznawczo – behawioralnej. Ponadto terapeuta Integracji Sensorycznej i trener Wideotreningu Komunikacji (VIT). 

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju oraz innych placówkach edukacyjno – wychowawczych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. Współautorka i redaktor programów i publikacji związanych z rozwojem (prawidłowym i zaburzonym) dziecka, m.in. programu wspierania rozwoju małego dziecka „Rybki, Ryby, Wieloryby” we współpracy z prof. Martą Bogdanowicz. Obecnie pracownik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku na oddziale pediatrycznym i w Klinice Psychiatrii Dorosłych oraz Uniwersytetu SWPS oraz prywatnej praktyki psychoterapeutycznej. 

Prywatnie mama dwóch synów Kajtka i Franka,

Ulubione słowa: tolerancja, kompetencja, życzliwość, rozwój.

Każda zabawa przygotowana została w formie 5-minutowego wideo ze wskazówkami i instrukcjami do jej przeprowadzenia, dzięki temu dowiesz się, jak bawić się ze swoim dzieckiem, by już w pierwszym roku życia wspierać jego rozwój mowy i nie tylko.
Do każdej zabawy dołączone zostały opracowane wartości edukacyjno-rozwojowe z niej płynące, bo tylko dzięki świadomemu działaniu będziesz wiedzieć, jak wspierać swoje dziecko w jego harmonijnym rozwoju.

Metoda spirali trzech kroków

Cały proces nauki w kursie opiera się na wypracowanej przeze mnie metodzie spierali trzech kroków, z której korzystam na co dzień w moim rodzicielstwie.

Bycie rodzicem to odpowiedzialne zadanie z misją wychowania dziecka, które w dorosłym życiu po prostu będzie szczęśliwe. Tylko tyle i aż tyle. Aby tego dokonać, kieruję się zasadą spirali trzech kroków. Z każdym rokiem życia moich dzieci wchodzę na wyższy poziom mojej wiedzy w obszarze metod i narzędzi, z których mogę skorzystać do wspierania rozwoju ich potencjału. 

Kurs “ABC rozwoju mowy niemowlaka”pomoże Ci zdobyć kluczową wiedzę na temat rozwoju mowy dziecka w pierwszym roku jego życia, dzięki czemu nauczysz się podążać za swoim dzieckiem. Nauczysz się nie przeszkadzać mu w jego rozwoju i mądrze wspierać je w nim.

Zobacz, na czym polega spirala trzech kroków w kursie.

R

1. Zdobądź wiedzę.

R

2. Poznaj perspektywę dziecka.

R

3. Zastosuj krok 1 i 2 poprzez aktywną zabawę.

Zdobądź dostęp do kursu
“ABC rozwoju mowy niemowlaka”

Co otrzymasz w ramach kursu:

N

Szkolenie Online „ABC rozwoju mowy niemowlaka” 90 minut  praktycznej wiedzy od eksperta w formie materiałów wideo na temat rozwoju mowy dziecka od poczęcia do ukończenia pierwszego roku życia (wartość 290 zł)

N

12 instrukcji zabaw logopedycznych w formie wideo wspierających rozwój mowy dziecka, łącznie ok 60 minut wskazówek i dokładnych instrukcji zabaw logopedycznych dla niemowlaka do zastosowania od 5-go miesiąca życia dziecka. Zabawy opracowane zostały przez psychologa i neurologopedę (wartość 120 zł)

N

Wersja audio szkolenia „ABC rozwoju mowy niemowlaka” (wartość 60 zł)

(Dostęp do wszystkich treści przez 12 miesięcy na indywidualnym koncie kursanta)

Całkowita wartość: 470 zł

Zacznij już DZIŚ za 49 zł

Zdobądź BONUS SPECJALNY: Zbiór 12 zabaw logopedycznych w PDF. do druku (wartość 50 zł)

Aktywuj dostęp do „ABC rozwoju mowy niemowlaka” zanim skończy się czas.

Zamawiam dostęp do kursu!

Dołączam do kursu „ABC rozwoju mowy niemowlaka”

Uwaga! Cena promocyjna jest tymczasowa! Obecnie trwa przedsprzedaż tego kursu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat Programu, napisz do nas lub zadzwoń. Z przyjemnością odpowiemy:

biuro@stacjadobregoczasu.pl

Pytania i odpowiedzi

Dla kogo przeznaczony jest kurs ABC Rozwoju Mowy Niemowlaka?

a) Dla rodziców, w pierwszym roku życia ich dziecka, którzy chcą świadomie podążać za jego rozwojem, dzięki czemu są w stanie optymalnie wspierać je w tym procesie,

b) dla przyszłych rodziców, bo rozwój mowy zaczyna się już w okresie płodowym i wiedza, w jaki sposób to przebiega, może być tu kluczowa dla dalszego rozwoju dziecka,

c) dla rodziców, którzy chcą zbudować dobrą relację ze swoim dzieckiem już od pierwszych dni jego życia, dzięki czemu zdobędą swojego idola i zbudują solidne fundamenty wspólnej relacji na przyszłe lata.

Czego dowiem się dzięki kursowi?

Biorąc udział w kursie:

– dowiesz się, jak nie popełniać częstych błędów hamujących rozwój,

– otrzymasz konkretne wskazówki i przykłady, które wprost pokażą Ci jak wspierać swoje dziecko w prawidłowym rozwoju komunikacji i mowy.

– dowiesz się jaką rewolucję dla dziecka stanowi umiejętność jedzenia łyżeczką i dlaczego jest ona tak ważna w dalszym rozwoju mowy niemowlaka,

– dowiesz się skąd bierze się u dziecka gotowość do połykania i jak nie przeszkadzać mu w jego rozwoju,

– zdobędziesz praktyczną wiedzę przekazaną przez ekspertów, którzy na co dzień pracują z rodzicami niemowlaków.

Dołącz już teraz, aby świadomie zadbać o poprawny rozwój mowy i w przyszłości uniknąć wizyt u logopedy.

Z czego składa się kurs ABC?

“ABC rozwoju mowy niemowlaka” składa się z dwóch modułów. W pierwszym MODULE znajdziesz całą praktyczną wiedzę, jaka jest Ci potrzebna na temat rozwoju mowy od poczęcia dziecka do ukończenia jego pierwszego roku życia. W drugim MODULE znajdziesz 12. zabaw logopedycznych wspierających rozwój mowy niemowlaka do zastosowania już od 5-go miesiąca życia dziecka, dzięki czemu będziesz mogła realnie wspierać jego harmonijny rozwój poprzez aktywne działanie szyte na miarę jego możliwości i rozwoju.

Rozpocznij kurs „ABC Rozwoju Mowy Niemowlaka” już teraz.

Czy przy tworzeniu kursu brali udział specjaliści?

Tak. Przy tworzeniu kursu współpracowałam z dwoma ekspertami:

Honoratą Brodnicką – z wykształcenia jest dyplomowanym pedagogiem wczesnoszkolnym, dyplomowanym logopedą i dyplomowanym neurologopedą. Od blisko 20 lat pracuje w Gdańskim Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju. Każdego dnia, wspólnie z ich rodzicami, wspiera rozwój komunikacji już kilkumiesięcznych dzieci.

Emilią Link-Dratkowską – jest psychologiem klinicznym i autorką zabaw wykorzystywanych w programie Akademii Mądrej Zabawy. To absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu SWPS, psycholog kliniczny z ponad 20-letnim stażem w pracy z dziećmi i młodzieżą, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii poznawczo – behawioralnej. Ponadto terapeuta Integracji Sensorycznej i trener Wideotreningu Komunikacji (VIT). Współautorka i redaktor programów i publikacji związanych z rozwojem (prawidłowym i zaburzonym) dziecka.

Dołącz teraz, aby świadomie wspierać poprawny rozwój mowy niemowlaka i w przyszłości uniknąć wizyt u logopedy.

Co otrzymam w ramach kursu?

W ramach kursu otrzymasz:

Szkolenie Online „ABC Rozwoju Mowy Niemowlaka” – 90 minut praktycznej wiedzy od eksperta w formie materiałów wideo na temat rozwoju mowy dziecka od poczęcia do ukończenia pierwszego roku jego życia,

12 instrukcji zabaw logopedycznych w formie wideo wspierających rozwój mowy dziecka, łącznie ok 60 minut wskazówek i dokładnych instrukcji zabaw logopedycznych dla niemowlaka do zastosowania od 5-go miesiąca życia dziecka. Zabawy opracowane przez psychologa i neurologopedę,

Wersja Audio szkolenia „ABC Rozwoju Mowy Niemowlaka”

– Dostęp do wszystkich treści przez 12 miesięcy na indywidualnym koncie kursanta.

Złóż zamówienie w ciągu 20 minut i otrzymaj BONUS SPECJALNY – PDF z zabawami logopedycznymi dla niemowlaka

Jaka jest cena kursu?

Całkowita wartość kursu wynosi 470,00 zł. Już dziś możesz skorzystać z oferty promocyjnej w wysokości 49,00 zł. Uwaga! Cena promocyjna jest tymczasowa i może wzrosnąć w niedługim czasie.

Dołącz już teraz i otrzymaj BONUS SPECJALNY – PDF z zabawami logopedycznymi

Co to jest metoda spirali trzech kroków?

Cały proces nauki w kursie opiera się na wypracowanej przeze mnie metodzie spierali trzech kroków, z której korzystam na co dzień w moim rodzicielstwie.

Bycie rodzicem to odpowiedzialne zadanie z misją wychowania dziecka, które w dorosłym życiu po prostu będzie szczęśliwe. Tylko tyle i aż tyle. Aby tego dokonać, kieruję się zasadą spirali trzech kroków. Z każdym rokiem życia moich dzieci wchodzę na wyższy poziom mojej wiedzy w obszarze metod i narzędzi, z których mogę skorzystać do wspierania rozwoju ich potencjału.

Na czym polega metoda spirali trzech kroków?

Krok #1 – Zdobywaj wiedzę.

Krok #2 – Poznaj perspektywę dziecka.

Krok #3 – Zastosuj krok 1 i 2 poprzez aktywną zabawę.

Nie przegap kluczowego etapu rozwoju dziecka. Naucz się podążać za jego rozwojem i odkrywać mocne strony dziecka. Wspieraj prawidłowy rozwój i poczucie bezpieczeństwa.

Poznaj inicjatorkę kursu “ABC rozwoju mowy niemowlaka”

Emilia Nikoniuk – twórca i lider Stacji Dobrego Czasu – placówki edukacyjno-szkoleniowej dla dzieci, rodziców i nauczycieli, specjalista nowoczesnej edukacji, przedsiębiorca, mama czterech wspaniałych córek.

Współpracuje z rodzicami i edukatorami promując nowoczesne rozwiązania edukacyjne dla dzieci. Pomaga placówkom oświatowym wdrażać rozwiązania, na których pracuje. Rodzicom pomaga w rozwijaniu potencjału ich dzieci, edukatorom odchodzić od systemu pracy podawczej na rzecz pracy projektowej oraz zarządzania grupą dzieci.

Szkolenia, które wywarły kluczowy wpływ to m.in.:
– Wykorzystywanie zestawów LEGO Education w pracy z dziećmi,
– Warsztaty trenerskie z Akademią LEGO Education,
– Teoria Ograniczeń dla Edukacji (TOCFE),
– cykl szkoleń dla pedagogów i rodziców z Familylab,
– Wykorzystywanie narzędzi TOC w pracy z dziećmi.

Celem Emilii jest szerzenie najlepszych praktyk, tak by dziecko wzrastało w poczuciu własnej wartości. Jest zwolenniczką takich rozwiązań edukacyjnych, które mają wspierać je w poszukiwaniu mocnych stron, po to, by skupić się na rozwijaniu tego co lubi i co je pasjonuje.

Wierzy, że znalezienie i rozwijanie swojej pasji to początek drogi do osiągnięcia sukcesu i spełniania swoich marzeń.

Odbierz strategię rozwoju ukrytego potencjału dziecka!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i otrzymaj strategię bezpłatnie na e-mail!

Odbierz bezpłatny przegląd

przedszkoli z Tczewa

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny przegląd, z którym wybierzesz najlepsze przedszkole z Tczewa dla swojego dziecka

Dołącz do bezpłatnego szkolenia jak ciekawie i aktywnie bawić się z niemowlakiem.

 

SZKOLENIE

Wypełnij pola poniżej i zapisz się!

Odbierz bezpłatny poradnik

"Jak rozwija się Zabawa"

Dołącz do bezpłatnego wyzwania i odkryj domowe zabawy, które rozwiną potencjał Twojego maluszka.

 

WYZWANIE

Wypełnij pola poniżej i dołącz do wyzwania!