Laboratorium Małego Chemika — uczymy przez eksperymentowanie!
Nauczycielu, przełammy razem stereotyp,
że przedmioty ścisłe kojarzą się głównie ze skomplikowanymi zagadnieniami i wydają się być nudne.
Wspólnie przyczynimy się do odkrywania mocnych stron i zainteresowań Twoich podopiecznych, dzięki czemu zbudujesz jeszcze silniejszą relację ze swoimi uczniami.
Zajęcia realizujemy w formie warsztatów i projektów, bo uważamy, że to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i dziecięcej ciekawości.
Koncepcja naszych spotkań kładzie mocny nacisk na osobiste zaangażowanie uczestników w wykonywane doświadczenia.
Nietypowy program zajęć i aktywny udział w nauce sprzyjają trwałemu zapamiętywaniu informacji, dzięki przyjemnym skojarzeniom emocjonalnym i ekscytacji towarzyszącej niezwykłym doświadczeniom.
Zobacz, jak pracujemy
W zaadoptowanej pracowni laboratoryjnej przybliżamy uczestników do zawodu chemika. Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań dzieci, kształtowania wiary we własne możliwości poznawcze oraz chęci odkrywania nowych zjawisk. Koncepcja warsztatów kładzie mocny nacisk na osobiste zaangażowanie uczestników w zajęcia. Służą temu eksperymenty i doświadczenia wykonywane przez nich samodzielnie, zgodnie z instrukcjami prowadzącego. Wszystkie doświadczenia pozwolą pokazać dzieciom, czym jest chemia i jak wygląda praca chemika w laboratorium. Warsztaty opracowane i prowadzone są przez chemika oraz pedagoga.
Proponujemy następujące tematy spotkań:
1. Spotkanie na start
Czym jest chemia, co robi chemik i jaki regulamin musi przestrzegać, by pracować bezpiecznie? Podczas tego spotkania poznamy trzy stany skupienia, wyposażenie laboratorium oraz zrobimy pierwsze eksperymenty z cieczami i ciałami stałymi i poznamy różne reakcje chemiczne.
2. Jak rozpoznać substancje niebezpiecznie?
Spotkanie, dzięki któremu dzieci dowiedzą się, czym są piktogramy i jak dzięki nim mogą rozpoznać substancje, na które szczególnie trzeba uważać. Zrozumieją zasadność tych oznaczeń oraz poznają niebezpieczeństwa, które wynikją z niedpowiedniego stosowania substancji niebezpiecznych.
3. Gazy, ciecze, ciała stałe, czyli eksperymenty z trzema stanami skupienia.
Na tym spotkaniu zapoznamy się z okresleniem stanu skupienia. Z pomoca przyjdzie nam woda. Na jej przykładzie poznamy cechy chrakterystyczne trzech stnów skupienia. Następnie zgłebimy się w każdym z nich, zdobywjąc ciekawą wiedzę, poprzez eksperymentowanie z cieczami, gazami oraz ciałami stałymi.
4. Laboratorium dla najmłodszych chemików.
To eksperymenty dla młodszych przedszkolaków, bazująca na bezpiecznych substancjach spożywczych. Obracać się będziemy w tematyce kolorów, przede wszystkim barw podstawowych oraz pochodnych, czyli dowiemy się jak one powstają. Nie zabraknie również wybuchów i kolorowych przemian.
Oferta cenowa
60 minutowy warsztat
w siedzibie Stacji Dobrego Czasu w Tczewie
Cena: 900 zł / dla grupy 20 osób
UWAGA! Oferta specjalna tylko na wrzesień-październik 2023
Tylko teraz: 700 zł brutto / dla grupy 20 osób
Każde kolejne dziecko 35 zł
Wypełnij formularz kontaktowy i zarezerwuj 15 minutową konsultację, dzięki której dobierzemy rozwiązanie najlepsze do potrzeb Twojej grupy.
O właścicielce Stacji Dobrego Czasu
Emilia Nikoniuk – Specjalista nowoczesnej edukacji, przedsiębiorca, założycielka Stacji Dobrego Czasu, mama czterech wspaniałych córek.
Specjalizuje się w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, wdrażając je do Stacji Dobrego Czasu oraz promując wśród innych placówek edukacyjnych.
Rodzicom pomaga w rozwijaniu talentów dziecka, edukatorom odchodzić od systemu pracy podawczej na rzecz pracy projektowej oraz zarządzania grupą dzieci.
Absolwentka Akademii Morskiej. Ukończyła szkolenia: „Wykorzystywanie zestawów LEGO Education w pracy z dziećmi”, „Warsztaty trenerskie z Akademią LEGO Education”, „Teoria Ograniczeń dla Edukacji (TOCFE)”, cykl szkoleń dla pedagogów i rodziców z Familylab. „Wykorzystywanie narzędzi TOC w pracy z dziećmi”.
Celem Emilii jest szerzenie najlepszych praktyk, tak by dziecko wzrastało w poczuciu własnej wartości. Jest zwolenniczką takich rozwiązań edukacyjnych, które mają odkryć zainteresowania dziecka i wspierać mocne strony dziecka. Wierzy, że znalezienie i rozwijanie swojej pasji to początek drogi do osiągnięcia sukcesu i spełniania swoich marzeń.
Prywatnie – mama czterech córek, której celem jest, aby jej dzieci w dorosłym życiu realizowały swoje cele i spełniały swoje marzenia!
Zawodowo – pomaga rodzicom i nauczycielom w rozwijaniu potencjału dzieci. A dziś chce pomóc Tobie wybrać najlepszą formułę warsztatów edukacyjnych dla dzieci z Twojej grupy.