fbpx

Emilia Nikoniuk, właścicielka Stacji Dobrego Czasu

 • Mentorka odkrywania SUPER MOCY,
 • Certyfikowany Trener Formuły Geniuszu® Talentów Gallupa i Talentów Ducha,
 • Ekspert nowoczesnej edukacji dzieci i dorosłych,
 • Właścicielka Stacji Dobrego Czasu – Centrum Rozwoju Ukrytych Talentów,
 • Mama czterech CUDowych córek i żona CUDownego mężczyzny, który od początku wierzył w jej ukryty potencjał,
 • Absolwentka Akademii Morskiej w Gdyni.

Talenty umysłu: Odkrywczość, Indywidualizacja, Uczenie się, Zbieranie, Empatia.

Talenty serca: Nauczanie, Dawanie, Siewca, Wiedza, Odczytujący Intencje.

Emilia od ponad 10 lat pasjonuje się poszukiwaniem nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, które wspierają rozwój mocnych stron dziecka, kluczowych kompetencji przyszłości, a także pozwalają odkryć ich potencjał. Wierzy, że znalezienie i rozwijanie swojej pasji to klucz i początek drogi do osiągnięcia sukcesu oraz spełniania swoich marzeń w dorosłym życiu.

Jej SUPER MOCĄ jest odkrywanie nowych, życiowych pokładów wiedzy, która ma stać się kluczem do radosnego i spełnionego życia. Kocha doświadczać i uczyć się nowych procesów oraz dzielić się nimi ze światem.

Jej misją jest pomagać odkryć i poczuć MOC ukrytych talentów, by prowadzić ludzi do życia w radości i lekkości.

Szkolenia i procesy, które wywarły na nią kluczowy wpływ:

 • Certyfikacja Trenerska Formuły Geniuszu® Talentów Gallupa i Talentów Duchowych,
 • Warsztaty trenerskie z Akademią LEGO Education,
 • Wykorzystywanie zestawów LEGO Education w pracy z dziećmi,
 • Cykl szkoleń dla pedagogów i rodziców z Familylab,
 • Teoria Ograniczeń dla Edukacji (TOCFE),
 • Wykorzystywanie narzędzi TOC w pracy z dziećmi.

Emilia o rozwoju swojego potencjału

Cześć. Jestem Emilia.

Od zawsze czułam, że każdy człowiek, ten mały i ten duży ma ogromną potrzebę rozwoju i uczenia się.
I choć to “uczenie się” było mi bliskie od zawsze, jako dziecko, a później nastolatka doświadczyłam je jedynie w standardowej ścieżce edukacji oświatowej. Bez innych dodatkowych zajęć z obszarów moich zainteresowań. Bez rozwijania swoich pasji, bez doświadczania i eksplorowania świata… Tylko to, co praktycznie ma dać mi możliwość dobrego bytu. I tak przeżyłam ¾ swojego obecnego życia.

Dla osoby, która w swoim Top5 ma moc “Uczenia się” to ogromny ból i smutek. Wyobrażasz to sobie? Nawet teraz, jak to piszę, czuję ucisk w sercu i w umyśle. A co by było gdyby od poczatku moi rodzice, a później ja, dała sobie zrozumienie i przestrzeń na rozwijanie tej MOCY?
Cały świat mówi Ci, czego Ty chesz? Przecież tak wygląda życie. A Ty w głębi czujesz, że coś jest nie tak i boisz się głośno powiedzieć, że inaczej to widzisz.

Dziś już wiem, że miałam tego doświadczyć, by móc poczuć i zrozumieć, jakim kluczem, do życia w radości i spełnieniu, jest poznanie i odkrycie w sobie tego co jest osobistą mocą każdego z nas.

Stacja Dobrego Czasu — Centrum Rozwoju Ukrytych Talentów.

10 lat temu poczułam, że moje karty życia zostały już rozdane. I choć w odbiorze otaczającego mnie świata były one nawet ponad przeciętne, ja czułam brak spełnienia, wewnętrzny ból i smutek, że nie jestem w stanie już marzyć o wielkich rzeczach, o życiu jakie w głębi serca czuje.

Dlatego ze wszystkich sił postanowiłam pomóc córce, która pojawiała się w moim życiu w 2010 roku. Wiedziałam, że w każdym dziecku drzemie ogromny potencjał i jedyne co trzeba zrobić, to pomóc mu go odkryć. I tak w 2012 roku powstała Stacja Dobrego Czasu, miejsce, które dziś z pełną świadomością i zrozumieniem mogę nazwać Centrum Rozwoju Ukrytych Talentów. 

Szybko w ofercie Stacji pojawiało się mnóstwo innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, (LEGO Education, Dot & Dash, Ozoboty, Laboratorium Małego Chemika, Kodowanie na dywanie, “Klucz do uczenia się”, Program Przed Przedszkolny, “Rybki, Ryby, Wieloryby”, Picaro i wiele innych, jakich nie sposób tu wymienić), które miały wspierać rozwój naszych dzieci, szukać zainteresowań i pasji oraz mocnych obszarów, w których ukryte są ich talenty. I tak jest do dziś.

Odkryj swój potencjał duchowy i potencjał rozwojow

Ale jest coś jeszcze. Można by stwierdzić, że rozwijanie dziecka poprzez różne doświadczenia zrobi już robotę, że odnajdzie ono swoją pasję i będzie wiedziało, jaką drogę rozwoju wybrać. Na pewno jest to pomocne, jednak fundamentem szczęśliwego i spełnionego życia jest poznanie własnego świata wewnętrznego. To pozwala nam zobaczyć kim jesteśmy i kiedy możemy być najlepszą wersją siebie. Jedyne co trzeba zrobić to poznać swoje ukryte talenty umysłu (znane jako talenty Gallupa) i talenty serca (znane jako talenty ducha z The GoodTest), które pomogą odpowiedzieć na najważniejsze stawiane sobie w życiu pytanie – PO CO JA TUTAJ JESTEM NA TEJ ZIEMI? Do czego tak naprawdę zostałem/am powołany/a?

Cały świat mówi nam, że każdy z nas jest inny, że należy to uwzględniać i szanować. Ale jak to rozpoznać? Jak zrozumieć drugiego człowieka? Tej wiedzy już nie otrzymamy w szkole, najprawdopodobniej też nie otrzymaliśmy jej od rodziców. Jeśli byliśmy dociekliwi to sami dokopaliśmy się do części tej jakże fundamentalnej nowej wiedzy i narzędzi, które pomagają nazwać, zrozumieć i przytulić siebie. Ta wiedza niestety nie jest zakorzenia w systemie edukacji naszych dzieci, nie jest zakorzeniona nawet w nas. Jesteśmy na początku tej drogi i to nasz obowiązek by dotykać nią nasze dzieci, po to by wzrastały w głębokim rozumieniu tego, że każdy z nas jest inny, i że każdy z nas ma swój unikatowy, indywidualny zestaw talentów, dzięki którym bardzo indywidualnie interpretuje i postrzega otaczający go świat. Zrozumienie, że ze mną jest wszystko OK, że ja jestem niepowtarzalny i wyjątkowy, że mam w sobie ukryte moce, które mogę rozwijać do swoich mocnych stron i w oparciu o nie budować swoje szczęśliwe, spełnione życie jest kluczem dla nas i dla naszych dzieci.

Wiedząc to wszystko i mając Dar Nauczania oraz Dawania, z radością i miłością pomogę Ci w odkryciu i poznaniu Twoich naturalnych MOCY. Bo dotykając nas, dotykamy nasze dzieci.

Emilia Nikoniuk
Odkrywczyni tego co ukryte

Skontaktuj się ze mną

Stacja Dobrego Czasu – Emilia Nikoniuk

Napisz wiadomość

1 + 9 =

Odbierz strategię rozwoju ukrytego potencjału dziecka!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i otrzymaj strategię bezpłatnie na e-mail!

Odbierz bezpłatny przegląd

przedszkoli z Tczewa

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny przegląd, z którym wybierzesz najlepsze przedszkole z Tczewa dla swojego dziecka

Dołącz do bezpłatnego szkolenia jak ciekawie i aktywnie bawić się z niemowlakiem.

 

SZKOLENIE

Wypełnij pola poniżej i zapisz się!

Odbierz bezpłatny poradnik

"Jak rozwija się Zabawa"

Dołącz do bezpłatnego wyzwania i odkryj domowe zabawy, które rozwiną potencjał Twojego maluszka.

 

WYZWANIE

Wypełnij pola poniżej i dołącz do wyzwania!