fbpx

Półkolonie Zimowe WOW

Szukasz atrakcji na ferie dla swojej pociechy? Sprawdź półkolonie dla dzieci w Stacji Dobrego Czasu!

Półkolonie Zimowe WOW to rozwiązanie Twoich problemów z zapewnieniem opieki i atrakcji na ferie dla dzieciTo najlepsza formuła dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat!

To aktywna atrakcja realizowana na terenie Tczewa i okolic, a blisko domu to bezpiecznie dla Ciebie i Twojego dziecka!

To ciekawy i szeroki program półkolonii zimowych, który pomoże w odkryciu nowych pasji i zainteresowań!

Chcesz poznać szczegóły? Znajdziesz je poniżej!

"
Zobacz relację z letnich Pólkolonii Wow
"
Zobacz relację z letnich Półkolonii Wow

„Półkolonie, które pomagają

odkrywać ukryte talenty.”

Szukamy i przytulamy nasze Super MOCE,

to tematyka tegorocznych zimowych Półkolonii WOW!

Cel – odkrycie mocnych stron i praca nad swoim potencjałem.

Efekt – świadome budowanie poczucia własnej wartości i umiejętność rozpoznawania swoich ukrytych talentów, które są podstawą szczęśliwego dorosłego życia.

Przed nami dwa turnusy:
-> 16.01 – 20.01.2023
-> 23.01 – 27.01.2023

Zobacz szczegóły tegorocznej zimowej edycji półkolonii dla dzieci WOW

„Wszyscy rodzimy się z ogromnymi pokładami naturalnych talentów, ale do czasu, kiedy kończymy szkołę, zdecydowanie zbyt wielu z nas traci z nimi kontakt. Wielu niezwykle utalentowanych ludzi nie uważa siebie za takich, ponieważ to, w czym byli dobrzy nie było w szkole doceniane albo było wręcz piętnowane”. To słowa Kena Robinsona, które niestety oddają to, z czym często zmagają się nasze dzieci. Zbyt wielu z nas – dorosłych (rodziców, pedagogów, nauczycieli) ulega presji, by wtłoczyć dziecko w format, w którym wszyscy tak samo i w tym samym tempie mają zdobyć takie same umiejętności i tę samą wiedzę. Tak, jakby istniał tylko jeden, właściwy „model” człowieka.

Dlatego w te FERIE całkowicie skupimy się na odkrywaniu Super MOCY i przytulaniu ich. Poczujemy to co w nas jest wyjątkowe i nauczymy się tą MOC rozwijać.

Jak to zrobimy?

Świadomie z wiarygodną wiedzą oraz za pomocą wspaniałych narzędzi, które nie wiedzieć czemu nie są wdrażane w system edukacji i rozwoju naszych dzieci.

 

Planujemy m.i.n.

Odkryjemy swoje Super MOCE za pomocą badania VIA Institute on Caracter. Dzięki temu nazwiemy swoje ukryte talenty i zrozumiemy jak bardzo wszyscy różnimy się od siebie. Zaczniemy przytulać i rozwijać swoje Super Moce poprzez szereg zabaw i ćwiczeń opracowanych do tego celu. Pobawimy się w detektywów Mocnych Stron, dzieki temu lepiej siebie poznamy oraz zrozumiemy nasze zachowania i zainteresowania. Do wspólnej zabawy odkrywania talentów zaprosimy całą rodzinę (ale to już nasza słodka niespodzianka).

DUŻO UWAGI poświęcimy EMOCJOM, gdyż to właśnie emocja jest naszym GPS-em odkrywania ukrytych talentów. Opracujemy własną Mapę Emocji. Poznamy 4. kroki efektywnej regulacji emocji. Utrwalimy je za pomocą gier i zabaw opracowanych do tego celu. Weźmiemy udział w Artterapeutycznych zajęciach o emocjach, dzięki czemu jeszcze głębiej zrozumiemy to co do nas mówią.

Dla każdego coś ciekawego: warsztaty manualne z koralikami Hama, dla dziewczynek pracownia biżuterii i SPA, dla chłopców projekty konstrukcyjne z klockami LEGO WeDo 2.0. rozgrywki meczowe robotów Dash, tworznie Mampy Marzeń z Ozobotami, 

Wyjście do kina, wycieczka do Stacji Wygoda* na ognisko i ciepłą czekoladę z piankami Marshmallow, codzienne spacery i pyszne obiady w Restauracji Hacjenda.

I wiele innych działań, na które w ciągu roku szkolnego po prostu nie ma czasu.

Różnorodność działań pomoże nam odpowiedzieć na pytania: Co robię dobrze? Co sprawia mi radość? Co mnie ciekawi i inspiruje? Jacy ludzie zostają mistrzami? Co mogę zrobić, by stać się mistrzem? Dzięki nim poznamy rozwijące się ukryte talenty dziecka!

Twoje dziecko przekona się, jakie czynności może wykonywać bez końca, bez tzw. motywacji zewnętrznej – oczywiście oprócz grania w gry na telefonie ?

Poobserwujemy siebie i wyciągniemy z tych obserwacji wnioski.

Program Półkolonii Zimowych WOW

7:30-8:30 – Schodzenie się uczestników, swobodna zabawa, pierwsze gry i zabawy integracyjne. Powitanie uczestników Półkolonii WOW. 

8:30-9:30 – Zintegrujmy się. Poznanie programu Półkolonii WOW. Podział na grupy wiekowe, zapoznanie z wychowawcami, omówienie zasad i planu dnia oraz wspólne stworzenie regulaminu Półkolonii.

9:30-10:00 – II śniadanie. 

10:00-11:00 – Pierwszy blok projektu. 

11:00-11:15 – Przerwa, swobodne działanie.

11:15-12:15 – Drugi blok projektu.

12:15-13:30 – Spacer, aktywność ruchowa na świeżym powietrzu. 

13:30-14:00 – Obiad w Restauracji Hacjenda.

14:00-14:30 – Powrót do Stacji Dobrego Czasu. 

14:30 – 15:00 – Relaksacja przy spokojnej muzyce, zabawy wyciszające. 

15:00-16:00 – Trzeci blok projektu. 

16:00-16:30 – Swobodna zabawa, odbiór uczestników przez opiekunów.

 

*Podany powyżej plan Półkolonii jest obrazowy i może ulec nieznacznym zmianom z przyczyn losowych niezależnych od organizatora tj. warunki pogodowe, inne zdarzenia losowe.

Zobacz zdjęcia z poprzednich turnusów Półkolonii Zimowych WOW

Opinie rodziców

|

„Polecam półkolonie w Stacji Dobrego Czasu. Mój prawie 8-letni Kacperek nie może się już doczekać a będzie uczestniczył 3 lub 4 raz (bo ferie zimowe także są organizowane). Zawsze był zadowolony. A skoro Kacperek zadowolony to i mamusia zadowolona i chętnie dziecko zapisuje.”

Alicja,
mama Kacpra

|

„Polecam Półkolonie w Stacji Dobrego Czasu! Syn uczęszczał dwa tygodnie i był bardzo zadowolony. Jest jeszcze zapisany na tydzień w sierpniu. Już nie może się doczekać. Pozdrawiamy sympatyczne Panie, które zajmowały się dziećmi.

Joanna Kolberg,
mama Roberta

|

„Dzieciaki zachwycone! Z pewnością to nie ostatni nasz turnus. Dziękujemy „

Joanna Jagiełło,
mama Adriana i Mateusza

Nie czekaj! Półkolonie dla dzieci to najlepszy wybór na ferie!

Chcesz dać dziecku doświadczenie wypoczynku, zabawy i rozwoju na nowym, innym niż na co dzień poziomie?

Dobrze trafiłeś! Zapisz je na Półkolonie WOW!

Będzie to totalne przeciwieństwo tego z czym spotyka się na co dzień w szkole.

Zobacz, co wyróżnia Półkolonie WOW

Autorski Model Półkolonii WOW!

Każdy turnus przeprowadzany jest zgodnie z modelem AMP, dzięki któremu Półkolonie WOW są w stanie zatroszczyć się o każde dziecko, tak by pozytywnie wpłynęło to na jego rozwój, a przeżycia i doświadczenia na długo pozostały w pamięci.

AMP działa w sześciu kluczowych obszarach:
– Wypoczynek
– Edukacja
– Zabawa
– Bezpieczeństwo
– Organizacja
– Kadra

Wypoczynek

Czyli szereg atrakcji, które realizowane są podczas turnusów, m.in.:
SURVIVAL – wyjazd na teren rekreacyjno-wypoczynkowy Stacja WYGODA, podczas którego zorganizujemy kulig, podchody i ognisko z kiełbaskami.
Wyjście do kina lub turniej piłki nożnej.
Organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy dzielą się z dziećmi swoimi pasjami i zainteresowaniami.

Edukacja

Celem Półkolonii WOW nie jest uczenie, a zachwycanie dziecka otaczającym go światem, gdyż wiedza zdobyta w ten sposób pozostaje na bardzo długi czas.

Pracujemy metodą projektu i korzystamy z narzędzi takich jak: TOC, które uczy krytycznego myślenia i od wielu lat wykorzystywane w biznesie oraz innowacyjne rozwiązania edukacyjne tj. pracownie LEGO Education, Roboty Dot&Dash, Ozoboty, Pracownię Laboratoryjną. Co tydzień w sposób projektowy realizowana będzie nowa, ciekawa tematyka.

Zabawa

Zabawa to ważny element naszych Półkolonii. Dzięki niej w prosty i przyjemny sposób rozwijamy umiejętności i zainteresowania dziecka.

Zapewniamy m.in. aktywną animację, poznawanie nowych rodzajów muzyki i układów tanecznych. Wiemy, jak ważne jest eksplorowanie każdej sfery rozwoju dziecka. Odkurzenie starych gier zespołowych często nieznanych dzieciom w dzisiejszej rzeczywistości (kapsle, guma, klasy itp.), które mają ogromny wpływ na rozwój społeczny dziecka oraz motorykę i sprawność fizyczną. Zapewniamy również dużo planszówek i zabaw logicznych, które wspierają rozwój poznawczy dziecka i ułatwiają uczenia się nowych rzeczy.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to kluczowy cel, o który troszczy się cały zespół Półkolonii WOW!

Na przestrzeni 6 lat doświadczeń wypracowane i stworzone zostały procedury bezpieczeństwa, mające chronić wszystkich uczestników Półkolonii WOW (dzieci i kadrę).

Wszystkie turnusy rejestrowane są do Kuratorium Oświaty. To oznacza, że muszą być spełnione warunki formalno-prawne, które dodatkową dbają o bezpieczeństwo każdego turnusu.

Organizacja

Wypracowany plan dnia i schemat tygodnia pozwala realizować program Półkolonii WOW w trzech głównych obszarach: Wypoczynek, Edukacja i Zabawa.

Każdy turnus liczy maksymalnie 25 miejsc z podziałem na dwie grupy wiekowe. Każdy turnus obsługuje minimum dwóch wychowawców plus kadra wspomagająca.

Kadra

Priorytetem jest wyszkolona kadra m.in. z:
– innowacyjnych narzędzi dydaktycznych wykorzystywanych do realizacji programu Półkolonii WOW,
– narzędzi TOC (chmurka, gałązka i drzewko),
– animacji.
Spełniająca wymogi Ministerstwa Edukacji Narodowej (aktualne badania sanepidowskie, szkolenia BHP i PPOŻ, zaświadczenie o niekaralności, szkolenie Wychowawcy Kolonijnego oraz Kierownika Półkolonii).

Termin i lokalizacja Półkolonii Zimowej WOW

Jeden turnus trwa 5 dni od poniedziałku do piątku.
W godzinach od 7:30 do 16:30 zapewniamy opiekę wykwalifikowanej kadry i realizację programu Półkolonii WOW!
Miejsce pobytu to Stacja Dobrego Czasu przy ul. Jagiellońska 55 w Tczewie.

W tym sezonie mamy zaplanowane dwa turnusy:
1 turnus – 16-20.01.2023
2 turnus – 23-27.01.2023

 

Oferta specjalna ważna jeszcze przez

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Zapisz swoje dziecko już dziś na Półkolonie Zimowe WOW i zagwarantuj mu niezapomniane ferie!

Cena regularna za turnus: 830 zł

Cena promocyjna: 720 zł

Co otrzymuje dziecko
w ramach Półkolonii WOW?

Korzyści dla dziecka z pracy metodą projektu:

> współtworzy zajęcia razem z prowadzącym,
> pracuje etapami, krok po koku,
> pracuje w zespole, rozwija swoje mocne strony,
> zdobywa doświadczenie, rozwiązuje realny problem,
> wykorzystuje zdobytą wiedzę w praktyce,
> uczy się: planować, komunikować, organizować i ewaluować.

Nowoczesne rozwiązania edukacyjne dla uczestników Półkolonii WOW

Podczas BLOKÓW projektowych korzystać będziemy z następujących pracowni i rozwiązań edukacyjnych:
> Tablety, laptopy, monitor dotykowy,
> Aplikacje tj. Rzeczywistość Rozszerzona, Maps, Słowniki Językowe itp. 
> Lego WeDo 1, LEGO WeDo 2 (nowość), Lego Story Starter, Lego LearnToLearn, Lego MoreToMath,
> Roboty Dot & Dash,
> Ozoboty,
> Laboratorium fizyczno-chemiczne,
> Narzędzia TOC – KUFEREK TAJEMNIC

Smaczne i ciepłe posiłki

Zapewniamy dwudaniowy obiad* oraz napoje bez ograniczeń.
Dzieci przynoszą ze sobą drugie śniadanie. Dodatkowo na ternie Stacji Dobrego Czasu dostępny jest sklepik, w którym można zakupić przekąskę.

*Obiady przygotowywane są przez Restaurację Hacjenda w Tczewie. W przypadku alergii pokarmowych istnieje możliwość dostosowania posiłku do wymogów diety dziecka.

O organizatorce Półkolonii WOW

Emilia Nikoniuk

 • Mentorka odkrywania SUPER MOCY,
 • Certyfikowany Trener Formuły Geniuszu® Talentów Gallupa i Talentów Ducha,
 • Ekspert nowoczesnej edukacji dzieci i dorosłych,
 • Właścicielka Stacji Dobrego Czasu – Centrum Rozwoju Ukrytych Talentów,
 • Mama czterech CUDowych córek i żona CUDownego mężczyzny, który od początku wierzył w jej ukryty potencjał,
 • Absolwentka Akademii Morskiej w Gdyni.

Talenty umysłu: Odkrywczość, Indywidualizacja, Uczenie się, Zbieranie, Empatia.

Talenty serca: Nauczanie, Dawanie, Siewca, Wiedza, Odczytujący Intencje.

Emilia od ponad 10 lat pasjonuje się poszukiwaniem nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, które wspierają rozwój mocnych stron dziecka, kluczowych kompetencji przyszłości, a także pozwalają odkryć ich potencjał. Wierzy, że znalezienie i rozwijanie swojej pasji to klucz i początek drogi do osiągnięcia sukcesu oraz spełniania swoich marzeń w dorosłym życiu.

Jej SUPER MOCĄ jest odkrywanie nowych, życiowych pokładów wiedzy, która ma stać się kluczem do radosnego i spełnionego życia. Kocha doświadczać i uczyć się nowych procesów oraz dzielić się nimi ze światem.

Jej misją jest pomagać odkryć i poczuć MOC ukrytych talentów, by prowadzić ludzi do życia w radości i lekkości.

Szkolenia i procesy, które wywarły na nią kluczowy wpływ:

 • Certyfikacja Trenerska Formuły Geniuszu® Talentów Gallupa i Talentów Duchowych,
 • Warsztaty trenerskie z Akademią LEGO Education,
 • Wykorzystywanie zestawów LEGO Education w pracy z dziećmi,
 • Cykl szkoleń dla pedagogów i rodziców z Familylab,
 • Teoria Ograniczeń dla Edukacji (TOCFE),
 • Wykorzystywanie narzędzi TOC w pracy z dziećmi.

Skontaktuj się z nami

Emilia Nikoniuk, Stacja Dobrego Czasu

ul. Jagiellońska 55 w Tczewie

518 070 282 lyb 509 025 532

© 2019 Stacja Dobrego Czasu

Odbierz strategię rozwoju ukrytego potencjału dziecka!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i otrzymaj strategię bezpłatnie na e-mail!

Odbierz bezpłatny przegląd

przedszkoli z Tczewa

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny przegląd, z którym wybierzesz najlepsze przedszkole z Tczewa dla swojego dziecka

Dołącz do bezpłatnego szkolenia jak ciekawie i aktywnie bawić się z niemowlakiem.

 

SZKOLENIE

Wypełnij pola poniżej i zapisz się!

Odbierz bezpłatny poradnik

"Jak rozwija się Zabawa"

Dołącz do bezpłatnego wyzwania i odkryj domowe zabawy, które rozwiną potencjał Twojego maluszka.

 

WYZWANIE

Wypełnij pola poniżej i dołącz do wyzwania!