fbpx

Jak rozwinąć potencjał swojego dziecka? Odkąd zostałam mamą nieustannie zadaje sobie to pytanie. Pracując blisko dzieci i ich rodziców wiem, że nie jestem w tym pytaniu odosobniona, a skoro czytasz to zdanie to znaczy, że problem dotyczy również Ciebie.

Na początek ustalmy fakty.
Chyba większość z nas już wie, że obecny system edukacji oświatowej nie rozwinie potencjału naszych dzieci. Wiemy również, że tylko od nas zależy, jak dzieci rozwiną skrzydła i z jakim bagażem umiejętności, wiedzy i doświadczeń wkroczą w swoje dorosłe życie.

Bycie rodzicem to odpowiedzialne zadanie z misją wychowania dziecka, które w dorosłym życiu po prostu będzie szczęśliwe. Tylko tyle i aż tyle. Aby tego dokonać, po wielu latach pracy w branży edukacyjnej, wypracowałam własną zasadę SPIRALI TRZECH KROKÓW. Polega ona na tym, że z każdym rokiem życia moich dzieci wchodzę na wyższy poziom wiedzy w obszarze metod i narzędzi, które pomagają mi wspierać rozwój ich potencjału.

Prosty, powtarzalny proces, który Ty również możesz wdrożyć do swojego rodzicielstwa zobrazowany został poniżej. 

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na rozwój swojego dziecka, zastosuj zasadę SPIRALI TRZECH KROKÓW i powtarzaj ją nieustannie w każdym nowym obszarze rozwoju dziecka:

Krok 1. Zdobądź wiedzę.
Krok 2. Poznaj perspektywę dziecka.
Krok 3. Zastosuj krok 1 i 2 z aktywną zabawą z dzieckiem.

Czy ta zasada oznacza, że samodzielnie masz rozwijać swoje dziecko? Myślę, że odpowiedź brzmi: “To zależy…”
Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem w największej mierze zależy to od Ciebie i w tym przypadku moja odpowiedź brzmi – TAK, to jest Twoje i przede wszystkim Twoje zadanie. 

Im dziecko starsze tym bardziej pośrednio będziesz korzystać z pomocy specjalistów, ale i tu trzeba rozróżnić dwa obszary wsparcia.

Pierwszy obszar to aktualizowanie i zdobywanie wiedzy, która pomoże Ci wspierać rozwój swojego dziecka. Ten obszar będzie towarzyszyć Ci przez cały czas, dopóki dziecko w pełni nie przejmie odpowiedzialności za swój rozwój osobisty. Ja wiedzę pozyskuje od wielu specjalistów i ze sprawdzonych źródeł. Inspiruję się wieloma zachodnimi ekspertami, gdyż daje mi to znacznie większą perspektywę. 

Widząc, jak bardzo mamy zakorzenione tkwienie w starych schematach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, chcę jeszcze raz podkreślić, że rozwój dziecka wymaga kształcenia nie tylko dziecka, ale przede wszystkim siebie (rodzica). Twoja rola tu jest prosta. Jesteś menedżerem swojego dziecka i musisz poprowadzić je tak, by rozwinęło skrzydła. Niestety nie zrealizujesz tego celu bez zdobywania aktualnej wiedzy na ten temat.

Drugi obszar to wiedza specjalistyczna np. nauka języka obcego, taniec artystyczny, gra na instrumencie itp. Oczywiście to są miejsca, gdzie w pewien sposób pałeczkę przejmują inni specjaliści, by wesprzeć Ciebie w tym procesie, jednak i tak Twoja rola tu się nie kończy, lecz cały czas rozwija.

Żeby być dobrym menedżerem musisz mieć plan rozwoju tej małej istoty. Każdy cel, by mógł być osiągnięty, musi mieć PLAN. Tym bardziej, że nasz cel jest długofalowy. Będzie przecież realizowany przez kilkanaście lat. Dlatego nasz plan musi być czymś więcej. Musi stać się naszą strategią, która wyznaczy etapy i wskaże małe cele, które z kolei pozwolą dojść do tego głównego. 

Jak przygotować taką strategię i plan? Nie jest to proste zadanie. Z perspektywy moich doświadczeń jako matki, myślę, że to zadanie jest najtrudniejsze dla rodziców, którzy są na początku swojego rodzicielstwa. Mi zajęło to 9 lat, a przecież pierwsze 10 lat życia dziecka jest kluczowe dla jego rozwoju.  

Więc, jeśli chcesz pójść drogą na skróty czerp wiedzę od specjalistów. 

Żeby zacząć musisz mieć swoją strategię rozwoju potencjału dziecka, dlatego teraz pobierz moją STRATEGIĘ 5. KROKÓW i zainspiruj się do stworzenia własnej lub skorzystaj z tego co przygotowałam. Strategia jest całkowicie bezpłatna. To taki prezent dla Ciebie ode mnie. Wystarczy, że klikniesz w link poniżej i podasz swój adres email, aby otrzymać ją na swoją skrzynkę mailową.

Odbierz Startegię rozowju dziecka

Temat: Jak rozwijać potencjał swojego dziecka nie został jeszcze wyczerpany, dlatego oczekuj kolejnej części tego zagadnienia. Jeśli treść była dla Ciebie pomocna, podziel się opinią w komentarzu pod tym artykułem. Bardzo jestem jej ciekawa i z góry za każdą dziękuję 😉

 

Wspaniałej części dnia dla Ciebie!

Emilia Nikoniuk
Twoja specjalistka nowoczesnej edukacji dzieci

 

 

 

 

Odbierz strategię rozwoju ukrytego potencjału dziecka!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i otrzymaj strategię bezpłatnie na e-mail!

Odbierz bezpłatny przegląd

przedszkoli z Tczewa

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny przegląd, z którym wybierzesz najlepsze przedszkole z Tczewa dla swojego dziecka

Dołącz do bezpłatnego szkolenia jak ciekawie i aktywnie bawić się z niemowlakiem.

 

SZKOLENIE

Wypełnij pola poniżej i zapisz się!

Odbierz bezpłatny poradnik

"Jak rozwija się Zabawa"

Dołącz do bezpłatnego wyzwania i odkryj domowe zabawy, które rozwiną potencjał Twojego maluszka.

 

WYZWANIE

Wypełnij pola poniżej i dołącz do wyzwania!