fbpx

Czy w sytuacji zaostrzonych procedur z tytułu Covid-19 ma to sens?
Jak zadbać o płynność procesu edukacji w obecnej niepewnej sytuacji?

Jedno jest pewne, obecny rok szkolny będzie inny niż wszystkie. Czeka nas sporo wyzwań, a jednym z nich jest kontynuacja procesu rozwoju potencjału naszych dzieci. Faktem jest, że cała ta sytuacja spowoduje jeszcze głębszy kryzys w systemie edukacji i tym bardziej powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób w obecnej rzeczywistości możemy zadbać o rozwój osobisty naszych dzieci. 

Zajęcia dodatkowe wydają się tu być bardzo rozsądnym rozwiązaniem, które istotnie mogą wesprzeć proces edukacji. Pojawia się jednak pytanie. Jakie zajęcia dodatkowe sprostają obecnej rzeczywistości?

Pierwszą najistotniejszą kwestią jest płynność procesu edukacji. PŁYNNOŚĆ oznacza SKUTECZNOŚĆ rozwiązania. Dlatego decydując się na dane zajęcia warto dowiedzieć się, jak organizatorzy są w stanie ten proces kontynuować w czasie kolejnego lockdown’u lub przymusowej kwarantanny dzieci i ich rodzin.

Dziś na przykładzie mojego rozwiązania – kursu języka angielskiego Picaro, opowiem Ci o metodzie Blended Learning, która jest tu kluczem do obecnej edukacji naszych dzieci. Jest ona również odpowiedzią na zapewnienie płynności procesu edukacji w obecnej sytuacji zaostrzonych procedur Covid-19.

Czym jest Blended Learning? Jest to, przede wszystkim metoda kształcenia mieszana. Często określana jako metoda hybrydowa, łącząca tradycyjne metody nauki, takie jak bezpośredni kontakt z prowadzącym z aktywnościami prowadzonymi zdalnie za pomocą komputera, tabletu czy smartfona. Poszczególne elementy w tym rozwiązaniu dobiera się w zależności od realizowanego kursu, od potrzeb jego uczestników i od preferencji osoby prowadzącej. Metoda ta cechuje się dużą skutecznością, ponieważ pozwala na bardzo elastyczny sposób realizowania kursu z uwzględnieniem specyfiki grupy uczestników, czyli np. grupy dzieci. Mocną zaletą b-learningu jest możliwość stosowania zdalnych, jak i bezpośrednich form aktywizacji uczestników.

Ok, to skoro wiesz już co to jest b-learning, to jak wygląda on w praktyce? Jak można tą metodę wdrożyć do np. kursu języka angielskiego Picaro, który uwaga dedykowany jest dla dzieci w wieku 3-12 lat?

Bym mogła lepiej Ci to zobrazować, skupimy się na kursie stacjonarnym. Obecnie to rozwiązanie może być u mnie realizowane w dwóch lokalizacjach – w Tczewie i w Pruszczu Gdańskim. Dzieci raz w tygodniu korzystają z zajęć stacjonarnych. Spotkania przebiegają w formule
zanurzania dziecka w języku obcym, czyli lektor pracuje na lekcji tylko w języku angielskim. 

Kurs Picaro został opracowany przez specjalistów Cambridge – światowego eksperta w klasyfikacji języka angielskiego. Warto tu zaznaczyć, że właśnie ten kurs w pełni przygotowuje dzieci do trzech pierwszych egzaminów Cambridge : Starters, Movers i Flyers. Aby, ten proces w pełni angażował dziecko, tzw. metodą małych kroków oprócz zajęć stacjonarnych z lektorem, zostały wdrożone następujące rozwiązania z metody b-learning.>> Pierwsze to interaktywna platforma zadań Picaro, która angażuje i wspiera dziecko w systematycznym kontakcie z językiem angielskim.
>> Drugie narzędzie to dostęp do zasobów w trybie online na indywidualnym koncie kursanta. W tych zasobach możesz znaleźć między innymi materiały wideo, które są spójne z programem kursu Twojego dziecka, dzięki temu możesz w dogodnym miejscu i czasie wielokrotnie wspierać proces przez odtwarzanie tych treści.

Kluczowym założeniem mojego b-learningu jest przede wszystkim możliwość korzystania z zajęć online z lektorem na żywo w przypadku, jeśli z jakiś powodów nie możesz dotrzeć na zajęcia stacjonarne, np. z tytułu przymusowej kwarantanny w obecnym roku szkolnym. Dzięki takiej formule b-learningu kurs i proces językowy Picaro jest płynny i skuteczny w swojej formie.

Podsumowując. Wiesz już, w jaki sposób w obecnym roku szkolnym możesz zadbać o rozwój osobisty swojego dziecka. Wiesz też, jakich zajęć dodatkowych z jakimi rozwiązaniami szukać, by obecna rzeczywistości życia nie przerwała i nie opóźnia procesu edukacji i rozwoju kluczowych kompetencji Twojego dziecka.

Pamiętaj! Dwujęzyczność naszych dzieci to priorytetowa kompetencja, więc zadbajmy o nią wspólnie. Chcesz dowiedzieć się więcej, jak wygląda edukacja dzieci na kursie języka angielskiego Picaro, kliknij w link KURS PICARO i zapisz swoje dziecko na nowoczesny kurs, który wykorzystuje metodę nauczania Blended Learning.

Wspaniałej części dnia dla Ciebie!

Emilia Nikoniuk
Twoja specjalistka nowoczesnej edukacji dzieci

Odbierz strategię rozwoju ukrytego potencjału dziecka!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i otrzymaj strategię bezpłatnie na e-mail!

Odbierz bezpłatny przegląd

przedszkoli z Tczewa

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny przegląd, z którym wybierzesz najlepsze przedszkole z Tczewa dla swojego dziecka

Dołącz do bezpłatnego szkolenia jak ciekawie i aktywnie bawić się z niemowlakiem.

 

SZKOLENIE

Wypełnij pola poniżej i zapisz się!

Odbierz bezpłatny poradnik

"Jak rozwija się Zabawa"

Dołącz do bezpłatnego wyzwania i odkryj domowe zabawy, które rozwiną potencjał Twojego maluszka.

 

WYZWANIE

Wypełnij pola poniżej i dołącz do wyzwania!