fbpx

Pomysł nr 2 na wycieczkę klasową.

Dziś przychodzę do Ciebie z pomysłem nr 2 na wycieczkę klasową.

Jak wiesz od wielu lat specjalizujemy się w organizacji i prowadzeniu warsztatów edukacyjnych dla całych klas i grup przedszkolnych. Przez te lata przeprowadziliśmy niezliczoną ilość warsztatów dla dzieci i młodzieży na naszych ulubionych pracowniach LEGO Education.

Dziś chcemy Ci przybliżyć drugą z nich, dzięki której można w klasie przeprowadzić złożony warsztat projektowy.

Pracownia LEGO WeDo 2.0

To szerokie narzędzie przeznaczone do pracy z klasami I-III oraz IV-VIII. WeDo 2.0 rozbudza ciekawość uczniów i rozwija ich umiejętności przydatne w nauce, inżynierii, technice i programowaniu. Jest rozszerzoną wersji WeDo 1.0.

Jeden warsztat trwa ok 90 minut. Dzieci pracują w parach lub w zespołach 3-osobowych. Mają do dyspozycji pracownię klocków LEGO WeDo 2.0 oraz tablet, z którego czytają instrukcję budowy swojego projektu oraz programują zbudowanego robota.

Pierwszy etap warsztatu to odkrywanie, dzięki czemu uczniowie poznają naukowe zagadnienia, stawiają pytania, dyskutują nad możliwymi rozwiązaniami.

Drugim etapem jest kreowanie, czyli budowanie, programowanie i modyfikowanie modelu.

Na koniec następuje dzielenie się wynikami pracy. Dzięki temu każdy dwuosobowy zespół ma możliwość zaprezentowania swojego projektu i podzieleniem się zdobytym doświadczeniem.

Pracowania LEGO WeDo 2.0 jest narzędziem wieloprzedmiotowym, dzięki któremu dzieci uczą się przez doświadczanie.

Za pomocą praktycznego eksperymentowania rozwijane są umiejętności takie jak:

  • współpraca,
  • komunikacja,
  • kreatywność,
  • krytyczne myślenie
  • i rozwiązywanie problemów.

Warsztaty z tą pracownią pomagają dzieciom nabywać umiejętności uczenia się przez działanie w nowy ekscytujący sposób w obszarach takich jak: inżynieria i technologia, język sztuki, matematyki i nauk społecznych. Rozwijają współpracę i komunikację w całym zespole uczniów. Pomagają w odkrywaniu mocnych stron i zainteresowań, dzięki czemu zaczynają dostrzegać swoje wyjątkowe cechy i silne strony u siebie i nawzajem.

Pracowania jest mobilna.

Oznacza to, że z tym warsztatem możemy przyjechać do Ciebie lub w formie wycieczki klasa może przyjechać do siedziby Stacji Dobrego Czasu mieszczącej się w Tczewie 😉

Chcesz taki warsztat dla swojej klasy? Chcesz poznać więcej szczegółów organizacji takich warsztatów w Stacji Dobrego Czasu lub u Ciebie w szkole? Pisz na biuro@stacjadobregoczasu.pl lub dzwoń 58 533 00 00 lub 509 02 55 32

Zapraszamy!
Wspaniałego dnia dla Ciebie
Emilia Nikoniuk

Odbierz strategię rozwoju ukrytego potencjału dziecka!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i otrzymaj strategię bezpłatnie na e-mail!

Odbierz bezpłatny przegląd

przedszkoli z Tczewa

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny przegląd, z którym wybierzesz najlepsze przedszkole z Tczewa dla swojego dziecka

Dołącz do bezpłatnego szkolenia jak ciekawie i aktywnie bawić się z niemowlakiem.

 

SZKOLENIE

Wypełnij pola poniżej i zapisz się!

Odbierz bezpłatny poradnik

"Jak rozwija się Zabawa"

Dołącz do bezpłatnego wyzwania i odkryj domowe zabawy, które rozwiną potencjał Twojego maluszka.

 

WYZWANIE

Wypełnij pola poniżej i dołącz do wyzwania!