fbpx

Rozwiń współpracę i komunikację w Twoim zespole uczniów!

Zamów kreatywne warsztaty Lego Education dla grup zorganizowanych z Tczewa i okolic.
Działamy na terenie Trójmiasta, Starogardu Gdańskiego, Malborka i okolic.

Nauczycielu, jeśli szukasz rozwiązań, które zadbają o rozwój współpracy i komunikacji w Twojej klasie, pomogą w rozwoju kompetencji logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, ta oferta jest dla Ciebie.

Z

Pomożemy Ci w rozwijaniu kompetencji przyszłości Twoich uczniów, dzięki temu wzbogacisz program klasy o nowoczesne i nieszablonowe rozwiązania.

Z

Wspólnie przyczynimy się do odkrywania mocnych stron i zainteresowań Twoich podopiecznych, dzięki czemu zbudujesz jeszcze silniejszą relację ze swoimi uczniami.

Z

Zainspirujemy Cię nowymi pomysłami i metodami uczenia się opartymi na filozofii LEGO Education, dzięki czemu zdobędziesz nową wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać w pracy z dziećmi.

Zobacz, jak pracujemy

LEGO Education to specjalnie dobrane i zaprojektowane przez ekspertów w dziedzinie szkolnictwa klocki LEGO, które pozwalają dzieciom na zdobywanie praktycznych doświadczeń i naukę przez zabawę na każdym poziomie nauczania. Zestawy są idealne do osiągnięcia celu praktycznego uczenia się. Wymagają od uczniów eksperymentowania, testowania własnych pomysłów i rozwiązywania problemów.

Wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojej grupy:

1. LEGO® StoryStarter

Pracownia, która angażuje uczniów do zagłębienia się w formy językowe, dzięki temu inspiruje i motywuje ich do nauki czytania, pisania i rozwijania umiejętności twórczych. Dzieci pracując w małych grupach tworząc własne opowiadania lub przedstawiają sceny z realizowanej obecnie lektury ilustrując je konstrukcjami z klocków. Ostatnim etapem jest fotografowanie gotowych scen i tworzenie historii w programie Story Visualizer oraz prezentacja swojego projektu.

2. LEGO® WeDo 1.0

Bardzo wspierająca pomoc dydaktyczna w nauczaniu wczesnoszkolnym na całym świecie. Rozwiązanie to pozwala budować z klocków zwierzęta i różne modele urządzeń, dzięki czemu dzieci uczą się wykonywania instrukcji krok po kroku. Zbudowane roboty podłącza się do komputera, a następnie programuje w prostym języku obrazkowym. Graficzny system programowania jest na tyle prosty, że nie wymaga praktycznie użycia klawiatury, dzięki czemu już sześciolatek jest w stanie skonstruować i zaprogramować własnego robota.

3. LEGO® WeDo 2.0

Rozwiązanie, które rozbudza ciekawość uczniów i rozwija ich umiejętności przydatne w nauce, inżynierii, technice i programowaniu. WeDo 2.0 to rozszerzona wersja WeDo 1.0. Pierwszy etap warsztatu to odkrywanie, dzięki czemu uczniowie poznają naukowe zagadnienia, stawiają pytania, dyskutują nad możliwymi rozwiązaniami. Drugim etapem jest kreowanie, czyli budowanie, programowanie i modyfikowanie modelu. Na koniec następuje dzielenie się wynikami pracy, dzięki temu każdy dwuosobowy zespół ma możliwość zaprezentowania swojego projektu i podzieleniem się zdobytym doświadczeniem.

4. LEGO® LearnToLearn i Smart

To unikalne i wieloprzedmiotowe narzędzie, dzięki któremu dzieci uczą się przez doświadczanie. Za pomocą praktycznego eksperymentowania rozwijane są umiejętności takie jak współpraca, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów. LearnToLearn to najlepszy przykład na nabywanie umiejętności uczenia się przez działanie w nowy ekscytujący sposób w obszarach takich jak: inżynieria i technologia, język sztuki, matematyki i nauk społecznych.

5. LEGO® MoreToMath

To narzędzie pomaga rozwinąć uczniom kompetencje matematyczne, dzięki uczeniu się przez doświadczanie. Dzięki starannie dobranym klockom MoreToMath uczniowie tworzą proste modele, które pomagają im rozwiązywać zadania matematyczne. Możliwość doświadczenia, że każde rozwiązanie ma wiele dróg i sposobów pomaga w procesie uczenia się i rozwoju kompetencji matematycznej. Dwie figurki Lego Max i Mia, które towarzyszą uczniom na każdej lekcji odgrywają ważną rolę w rozumieniu zadania, które rozwiązują. To właśnie dzieci mają pomagać Maxowi i Mii w rozwiązywaniu problemu matematycznego. Odpowiednio wykorzystane narzędzia przypominają o tym, że jeśli się rozejrzymy uważnie to dostrzeżemy matematykę prawie wszędzie. Zgodność programu LEGO MoreToMath z podstawą programową pozwala w bezpośredni sposób wdrożyć to rozwiązanie na lekcji matematyki i wspomóc uczniów w procesie uczenia się.

6. Metoda 6 klocków

To rozwiązanie opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu. By rozwój umysłowy przebiegał poprawnie, istotne są odpowiednio dobrane narzędzia i metody. Dzieci powinny być angażowane w różnorodny sposób, z możliwością wykorzystywania przy tym swojego ciała i zmysłów. Rozbudzając ciekawość atrakcyjnymi zadaniami, proces uczenia się staje się skuteczniejszy. Podczas działania dzieci rozwijają jedną ze szczególnie
istotnych funkcji mózgu – umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Ćwiczenia takie zapewniają dziecku możliwość rozwijania samokontroli, która jest podstawą dla innych procesów związanych z uczeniem się. Warsztaty są dobrą zabawą, zachęcają do nauki i pozwalają dzieciom rozwijać umiejętności związane m.in. z sensoryką, mową, językiem, nabywaniem wiedzy, motoryką, zachowaniami społecznymi i emocjami ułatwiając tym samym przyswajanie wiedzy. Rozwijają obszary ujęte w podstawie programowej nauczania wczesnoszkolnego.

Oferta cenowa

60 minutowy warsztat w siedzibie Stacji Dobrego Czasu w Tczewie

Cena: 450 zł / dla grupy 20 osób

Tylko teraz: 400 zł netto / dla grupy 20 osób

Każde kolejne dziecko 20 zł

60 minutowy warsztat
w Twojej placówce

Cena: 550 zł / dla grupy 20 osób

Tylko teraz: 450 zł netto / dla grupy 20 osób

Każde kolejne dziecko 25 zł

Wypełnij formularz kontaktowy i zarezerwuj 15 minutową konsultację, dzięki której dobierzemy rozwiązanie najlepsze do potrzeb Twojej grupy.

O mnie

Emilia Nikoniuk – Specjalista nowoczesnej edukacji, przedsiębiorca, założycielka Stacji Dobrego Czasu, mama czterech wspaniałych córek.

Współpracuje z rodzicami i edukatorami promując nowoczesne rozwiązania edukacyjne dla dzieci. Pomaga placówkom oświatowym wdrażać rozwiązania, na których pracuje.
Rodzicom pomaga w planowaniu rozwoju osobistego ich dzieci, edukatorom odchodzić od systemu pracy podawczej na rzecz pracy projektowej oraz zarządzania grupą dzieci.

Specjalizuje się w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych testując i wdrażając te rozwiązania do oferty Stacji Dobrego Czasu oraz promując je wśród innych placówek edukacyjnych.

Absolwentka Akademii Morskiej na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem, Ukończyła szkolenia: „Wykorzystywanie zestawów LEGO Education w pracy z dziećmi”, „Warsztaty trenerskie z Akademią LEGO Education„, „Teoria Ograniczeń dla Edukacji (TOCFE)”, cykl szkoleń dla pedagogów i rodziców z Familylab. „Wykorzystywanie narzędzi TOC w pracy z dziećmi”.

Celem Emilii jest szerzenie najlepszych praktyk, tak by dziecko wzrastało w poczuciu własnej wartości. Jest zwolenniczką takich rozwiązań edukacyjnych, które mają wspierać je w poszukiwaniu mocnych stron, po to by skupić się na rozwijaniu tego co lubi i co je pasjonuje.
Wierzy, że znalezienie i rozwijanie swojej pasji to początek drogi do osiągnięcia sukcesu i spełniania swoich marzeń.

Prywatnie? Mama czterech córek, której celem jest, aby jej dzieci w dorosłym życiu realizowały swoje cele i spełniały swoje marzenia!
Zawodowo? Pomaga rodzicom w planowaniu rozwoju osobistego ich dzieci. A dziś chce Tobie pomóc wybrać najlepszy warsztat edukacyjny dla Twojej grupy dzieci.

 

Odbierz strategię rozwoju ukrytego potencjału dziecka!

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i otrzymaj strategię bezpłatnie na e-mail!

Odbierz bezpłatny przegląd

przedszkoli z Tczewa

BEZPŁATNE

Wypełnij pola poniżej i odbierz bezpłatny przegląd, z którym wybierzesz najlepsze przedszkole z Tczewa dla swojego dziecka

Dołącz do bezpłatnego szkolenia jak ciekawie i aktywnie bawić się z niemowlakiem.

 

SZKOLENIE

Wypełnij pola poniżej i zapisz się!

Odbierz bezpłatny poradnik

"Jak rozwija się Zabawa"

Dołącz do bezpłatnego wyzwania i odkryj domowe zabawy, które rozwiną potencjał Twojego maluszka.

 

WYZWANIE

Wypełnij pola poniżej i dołącz do wyzwania!