NOWOŚĆ – zajęcia z LEGO WEDO – budujemy roboty | Stacja Dobrego Czasu w Tczewie

NOWOŚĆ – zajęcia z LEGO WEDO – budujemy robotyNowość – zajęcia z LEGO WEDO!

Kursy robotyki Lego przez zabawę rozwijają wiedzę techniczną dzieci oraz pasję do tworzenia, uczą pracy w zespole i rozwiązywania problemów. Przygotują chłopców i dziewczęta do odniesienia sukcesu zawodowego w takich zawodach przyszłości jak robotyka, mechatronika, nanotechnika, genetyka, automatyka czy informatyka.

Zajęcia z LEGO WEDO przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Podczas zajęć dla najmłodszych wykorzystujemy zestawy z linii LEGO Education.

Zestawy tej serii pozwalają budować z klocków zwierzęta i modele urządzeń, które po odpowiednim zaprogramowaniu można wprawić w ruch. Zbudowane roboty podłącza się do komputera, a następnie programuje w prostym języku obrazkowym. Graficzny system programowania jest na tyle prosty, że nie wymaga praktycznie użycia klawiatury, dzięki czemu już pięciolatek jest w stanie skonstruować i zaprogramować własnego robota.

Odpowiednie czujniki i silniki umożliwiają obustronną interakcję programu komputerowego ze światem zewnętrznym. Dziecko pisząc program komputerowy (lub układając go z obrazków) może uzależniać sposób jego działania od czynników zewnętrznych takich jak jasność oświetlenia w pomieszczeniu czy wykrycie ruchu w sąsiedztwie zbudowanego z klocków lego modelu. Działanie programu dotyczyć może zarówno efektów wizualnych (np. poruszanie narysowaną przez dziecko postacią na ekranie komputera) jak i efektów widocznych w świecie realnym (np. poruszane za pomocą silnika ramię dźwigu zbudowanego z klocków lego). Takie możliwości pozwalają zainteresować dziecko zagadnieniami algorytmiki, logiki i robotyki już na samym początku jego nauki.

Informacje organizacyjne:

  • Zajęcia ok. 90 minut. 
  • Spotkania 2 razy w miesiącu. 
  • Cena: 80 zł / miesięcznie / dziecko. 
  • Praca w zespołach 6-osobowych. 
  • Zapisy na lekcję pokazową: 58 533 00 33. 
  • Ilość miejsc ograniczona.

TWOJE DZIECKO-  SUPEREKSPERT DO SPRAW UCZENIA SIĘ!

Close