NABÓR – Matematyka Sensoryczna i Gimnastyka Paluszkowa | Stacja Dobrego Czasu w Tczewie

NABÓR – Matematyka Sensoryczna i Gimnastyka PaluszkowaMATEMATYKA SENSORYCZNA
(dla dzieci w wieku 2,5 – 4 lata)

Zajęcia pomagają dzieciom w rozpoznawaniu i stosowaniu podstawowych standardów sensorycznych: koloru, kształtu i rozmiaru. Umożliwia im to rozpoczęcie analizy przedmiotów.

Małe dzieci często mają możliwość nazywania kolorów, kształtów lub wykorzystywania słownictwa, związanego z wielkością. Celem modułu „Matematyki sensorycznej” jest coś znacznie ważniejszego, niż nauczenie małych dzieci przypisywania przedmiotom cech : to jest czerwone, to trójkątne, to duże, tamto małe. Praktyczne czynności zachęcają dzieci do analizowania tego, jakie znaczenie ma powiedzenie, że coś jest czerwone lub że jakiś przedmiot jest trójkątny, a jeden jest większy od drugiego. Zadania skupiają się na tym, jak możemy rozróżnić kolory lub kształty, skąd wiemy, że jedna rzecz jest większa od innej, ale mniejsza od jeszcze innej, np. dzieci uczą się o kolorach, ukrywając mysz przed niebezpiecznym kotem lub o kształtach, mogąc karmić ciasteczkiem w kształcie figury geometrycznej tylko określoną osobę z Figurowej Rodziny. Nazywanie cech sensorycznych przedmiotów to ostateczny krok, konsolidujący proces badania i przyswajania sobie koncepcji postrzegania.

___________________________________________

GIMNASTYKA PALUSZKOWA
(dla dzieci w wieku 2,5 – 4 lata)

Możemy zacząć przygotowywać ręce dziecka do pisania na długo, zanim zacznie nabywać elementarną umiejętność pisania. Kiedy dzieci zaczynają rysować i pisać, ich palce i ręce wykonują pracę tak ciężką, jak nogi maratończyka. Nikt nie próbuje przebiec maratonu bez wcześniejszego treningu!

Gimnastyka Paluszkowa to kompleksowy program zawierający rozwojowe gry i zabawy, historyjki, rymowanki i ćwiczenia, służące poprawie zdolności motorycznych i pisania odręcznego. Program ten pomaga rozwinąć siłę i giętkość palców, rąk i ramion. Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną. Sprzyja użyciu i zrozumieniu przez dzieci języka mówionego. Buduje zdolności kognitywne i dostarcza możliwości ćwiczenia samoregulacji. Czas spędzony na zabawach i ćwiczeniach z tej książki, pomaga dzieciom zbudować solidne podstawy konieczne do nauki szybkiego, płynnego i czytelnego pisania. Uroda tego programu jest podparta solidną teorią pedagogiczną.

Proponowane przez nas zajęcia są POŁĄCZENIEM Matematyki Sensorycznej i Gimnastyki Paluszkowej.

Informacje organizacyjne:

  • Opłata miesięczna: 120,00 zł
  • Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu
  • Czas trwania zajęć: 45 minut
  • zapisy: 58 533 00 33 lub osobiście

Uwaga: 30 minut Sali Zabaw GRATIS po każdych zajęciach!

 

Close