NABÓR – matematyka z LEGO MoreToMath | Stacja Dobrego Czasu w Tczewie

NABÓR – matematyka z LEGO MoreToMathLEGO MoreToMath – podstawa programowa dla przedmiotu matematyki
(dla dzieci od 6 do 9 lat)

Lego MoreToMath to nowa linia produktów Lego przeznaczona specjalnie dla dzieci w wieku szkolnym, która umożliwia uczniom tworzyć rozwiązania do matematycznych zadań, używając prostych modeli. Każdy z klocków został starannie wybrany, począwszy od wyboru koloru po kształty, rozmiary, aby wesprzeć i poprawić naukę matematyki. Dwie figurki Lego Max i Mia, które towarzyszą uczniom na każdej lekcji odgrywają ważną rolę w rozumieniu zadania, które rozwiązują. To właśnie dzieci mają pomagać Maxowi i Mii w rozwiązywaniu problemu matematycznego. Odpowiednio wykorzystane narzędzia przypominają o tym, że jeśli się rozejrzymy uważnie to dostrzeżemy matematykę prawie wszędzie.

Program ten to efektywne narzędzie nauczania, które pozwala stworzyć ciekawe, praktyczne lekcje matematyki, zachęcają do wytrwałości w rozwiązywaniu zadań oraz propagują pozytywne nastawienie do rozwiązywania problemów matematycznych. Wykorzystywanie klocków na zajęciach pozwala uczniom uzyskać lepsze wyniki  w nauce!

Edukacyjny aspekt zajęć:
– pomoc w zrozumieniu matematyki i roli jaką odgrywa w życiu codziennym
– nauczanie dokładności, precyzji, logicznego, krytycznego i abstrakcyjnego myślenia
– kształtowanie umiejętności matematycznego modelowania rzeczywistości i wyboru właściwych narządzi potrzebnych do rozwiązania zadania
– zwracanie uwagi na szczegóły
– podejmowanie wytrwałych prób rozwiązania problemu mimo popełniania błędów
– kształtowanie umiejętności współpracy w grupie

Informacje organizacyjne:

  • Cena: 120 zł / miesięcznie
  • Częstotliwość zajęć: 1 raz w tygodniu
  • Długość zajęć: 45 minut

ZAPISY pod numerem 58 533 00 33 lub osobiście w siedzibie Stacji.

Close