Oferta na rok szkolny 2019/2020


STREFA KODOWANIA

1. Rzeczywistość rozszerzona – dla dzieci w wieku 3-6 lat

Z myślą o połączeniu rozrywki z edukacją dzieci wprowadzamy nowe interaktywne warsztaty z rzeczywistością rozszerzoną, która łączy świat rzeczywisty z wirtualnym. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D.

Dzieci prędzej, czy później będą miały do czynienia z nowymi technologiami, dlatego chcemy jak najszybciej wprowadzić je w ten świat w sposób mądry i przemyślany. Naszym celem jest pobudzanie wyobraźni i uatrakcyjnianie zwykłych zajęć dydaktycznych używając nowoczesnych narzędzi IT.

Czas trwania warsztatu – 60 minut


2. Elementy kodowania na dywanie dla dzieci w wieku 3-6 lat

Jak już wcześniej wspominaliśmy programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Aby jednak młodzi ludzie z powodzeniem kodowali, powinniśmy zacząć uczyć krytycznego i logicznego myślenia jeszcze na etapie przedszkola. Pewnie Was zaskoczymy ale nie potrzebujemy do tego wcale sprzętu komputerowego…

Kodowanie w przedszkolu – jak to możliwe?

Tak zapewne zareaguje większość nauczycielek przedszkoli i zerówek. Do „kodowania na dywanie” można wykorzystać wiele elementów powszechnie używanych do zabawy takich jak układanki czy klocki. Umiejętnie integrujemy je z różnymi dziedzinami wiedzy np. matematyką, plastyką, językiem polskim. Im więcej zajęć tego typu będą miały dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, tym większa możliwość eksperymentowania i rozwoju intelektualnego.

Czas trwania warsztatu – 60 minut.


3. Programowanie z Ozobotami – dla dzieci w wieku 3-6 lat

Ozobot – mały, ale bardzo inteligentny robot edukacyjny, który zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach.

Praca z Ozobotami przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych.

Czas trwania warsztatu – 60 minut.


STREFA KONSTRUOWANIA Z LEGO EDUCATION

Warsztaty z klockami LEGO Education „Edu Klocki”

Współpraca, komunikacja, kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów – to hasła LEGO. LEGO Education to specjalnie dobrane i zaprojektowane przez ekspertów w dziedzinie szkolnictwa klocki LEGO. Zestawy te są idealne do osiągnięcia celu praktycznego uczenia się. Wymagają od uczniów eksperymentowania i rozwiązywania stawianych problemów. My proponujemy pracę na dwóch pracowniach:


1. 6 klocków dla dzieci od 5 lat

Metoda „6 klocków” opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu.

By rozwój umysłowy przebiegał poprawnie, istotne są odpowiednio dobrane narzędzia i metody. Dzieci powinny być angażowane w różnorodny sposób, z możliwością wykorzystywania przy tym swojego ciała i zmysłów. Rozbudzając ciekawość atrakcyjnymi zadaniami, proces uczenia się staje się skuteczniejszy.

Podczas działania dzieci rozwijają jedną ze szczególnie istotnych funkcji mózgu – umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Ćwiczenia takie zapewniają dziecku możliwość rozwijania samokontroli, która jest podstawą dla innych procesów związanych z uczeniem się.

Warsztaty są dobrą zabawą, zachęcają do nauki i pozwalają dzieciom rozwijać umiejętności związane m.in. z sensoryką, mową, językiem, nabywaniem wiedzy, motoryką, zachowaniami społecznymi i emocjami ułatwiając tym samym przyswajanie wiedzy.

Rozwijają obszary ujęte w podstawie programowej nauczania wczesnoszkolnego.

Czas trwania warsztatu – 60 minut.


 2. LEGO Smart i LearnToLearn – dział humanistyczno-logiczny – dla klas 0 i I-III

To unikalne i wieloprzedmiotowe narzędzie, dzięki któremu dzieci uczą sięlearn to learn przez doświadczanie. Za pomocą praktycznego eksperymentowania rozwijane są umiejętności takie jak współpraca, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów. LearnToLearn – nabywanie umiejętności uczenia się przez działanie w nowy ekscytujący sposób w obszarach takich jak: inżynieria i technologia, język sztuki, matematyki i nauk społecznych.

Czas trwania warsztatu – 60 minut.


STREFA SENSORYKI I MOTORYKI

1. Matematyka Sensoryczna i Gimnastyka Paluszkowa – dla dzieci w wieku 3-4 lat

Matematyka sensoryczna

Zajęcia pomagają dzieciom w rozpoznawaniu i stosowaniu podstawowych standardów sensorycznych: koloru, kształtu i rozmiaru. Umożliwia im rozpoczęcie analizy przedmiotów. Celem tych zajęć jest coś znacznie ważniejszego, niż nauczenie małych dzieci przypisywania przedmiotom cech – „to jest czerwone, to trójkątne, to duże, tamto małe”. Zadania skupiają się na tym, jak możemy rozróżnić kolory lub kształty, skąd wiemy, że jedna rzecz jest większa od innej, ale mniejsza od jeszcze innej. Nazywanie cech sensorycznych przedmiotów to ostateczny proces badania i przyswajania sobie koncepcji postrzegania. Dzieci uczą się o kolorach, ukrywając mysz przed niebezpiecznym kotem lub o kształtach, mogąc karmić ciasteczkiem w kształcie figury geometrycznej tylko określoną osobę z Figurowej Rodziny. Chęć poznania jest tutaj mocno motywowana!

Gimnastyka Paluszkowa

To zajęcia przygotowujące ręce dziecka do pisania na długo, zanim zacznie nabywać elementarną umiejętność pisania. Kiedy dzieci zaczynają rysować i pisać, ich palce i ręce wykonują pracę tak ciężką, jak nogi maratończyka. Nikt nie próbuje przebiec maratonu bez wcześniejszego treningu! Z kolei najczęściej dzieje się tak, że dzieci muszą zmierzyć się z przyrządem do pisania, zanim ich ręka jest na to gotowa. Dlaczego więc nie dostarczyć tym małym paluszkom treningu poprzez zabawę? Możemy zacząć przygotowywać dzieci do pisania na długo, zanim zaczną nabywać elementarną umiejętność pisania. Najlepszym treningiem jest dla nich „Gimnastyka paluszkowa”.

Proponowane przez nas warsztaty są połączeniem Matematyki i Gimnastyki.

Czas trwania warsztatu – 60 minut.

 


STREFA EKSPERYMENTU

1. Warsztaty pt. „Poznaj zawód chemika” – dla dzieci w wieku 5-6 lat

W zaadoptowanej pracowni laboratoryjnej przybliżamy uczestników do zawodu chemika.
Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań dzieci, kształtowania wiary we własne możliwości poznawcze oraz chęci odkrywania nowych zjawisk.  Koncepcja warsztatów kładzie mocny nacisk na osobiste zaangażowanie uczestników w zajęcia. Służą temu eksperymenty i doświadczenia wykonywane przez nich samodzielnie, zgodnie z instrukcjami prowadzącego. Wszystkie doświadczenia pozwolą pokazać dzieciom, czym jest chemia i jak wygląda praca chemika w laboratorium.
Warsztaty opracowane i prowadzone są przez chemika oraz czynnego nauczyciela chemii.

Czas trwania warsztatu – 60 minut.


2. Warsztaty pt. „Eksperymentuj na całego” – dla dzieci wieku 4-6 lat

Te spotkania to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Naszą misją jest zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do nauk ścisłych i kształtowania wiary we własne możliwości poznawcze. Wychodzimy z założenia, że każde dziecko uwielbia eksperymentować!

Proponujemy 6 tematów spotkań:

 • Gazy, czyli eksperymenty z powietrzem 
 • Ciecze, czyli eksperymenty z wodą 
 • Barwy, czyli eksperymenty z kolorami 
 • Ciała stałe, czyli eksperymenty od kuchni 
 • Zmysły, czyli eksperymentujemy na sobie 
 • Piktogramy, czym są i jak za ich pomocą rozpoznać substancje niebezpieczne

Warsztaty opracowane zostały przez chemika, biologa, fizyka i pedagoga. Wszystkie te osoby czynnie uczestniczą w swojej pracy zawodowej, dzięki czemu nasze doświadczenia przygotowane zostały w przystępny i przejrzysty sposób dostosowany do wieku uczestników.

Czas trwania warsztatu – 60 minut.


Cennik:

Warsztaty na miejscu:

Warsztaty 60 min. dla 20 osób – 340 zł netto. Każde kolejne dziecko płatne 17 zł netto

Warsztaty wyjazdowe (poza miasto Tczew):

Warsztaty 60 min. dla 20 osób – 380 zł netto. Każde kolejne dziecko płatne 20 zł netto

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 58 533 00 33 lub mailowo na adres biuro@stacjadobregoczasu.pl

Oferta jednorazowa – warsztaty odbywają się w Stacji Dobrego Czasu lub w Państwa placówce. Polecamy korzystanie z zajęć cyklicznych – „Mobilna Stacja Dobrego Czasu”. Więcej informacji na stronie www.mobilna.stacjadobregoczasu.pl


OFERTA NA ZAMÓWIENIE

Drogi Nauczycielu, Rodzicu!

Organizujesz jakieś wydarzenie/imprezę w swojej szkole? Zaproś nas, a my uatrakcyjnimy to wydarzenie animacjami i stoiskami dla dzieci.

ZABAWA, ANIMACJE, TANIEC

Dzieci to najważniejsi i najbardziej wymagający mali klienci. To od ich zadowolenia zależy zadowolenie dorosłych. Szczęśliwy maluch to również szczęśliwy rodzic, któremu uśmiech na twarzy dziecka sprawia największą radość. O zadowolenie naszych najmłodszych zadbają doświadczeni Animatorzy, którzy do zabawy potrafią zachęcić najbardziej nieśmiałego malucha.

Proponujemy Państwu skorzystanie z naszej oferty dotyczącej nie tylko warsztatów, ale również prowadzenia różnego rodzaju eventów, imprez okolicznościowych i festynów. Nasi Animatorzy oprócz znanych i lubianych przez wszystkich gier, zabaw i konkursów realizują również programy tematyczne takie jak:

 • spotkanie ze Św. Mikołajem, 
 • bal sylwestrowy, karnawałowy, 
 • dzień dziecka, 
 • dzień otwarty i wiele innych.

Jesteśmy w stanie sprostać wszelkim pomysłom i dopasować ofertę do Państwa potrzeb. Realizujemy dowolny motyw przewodni. Macie ochotę na kosmiczną przygodę? A może chcecie zabawić się w Indian i kowbojów? Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Do najpopularniejszych animacji należą m.in.:

 • konkurencje typu wyścigi rzędów (zabawy z linami i wielkimi stopami, podwójne spodnie, kolorowe kubeczki), 
 • zabawy z chustą Klanzy (popcorn), 
 • gra Memory XL, 
 • tańce i zabawy integracyjne, 
 • dyskoteka z zadymiarką i kolorowymi światłami, 
 • zamykanie w wielkiej bańce mydlanej, 
 • wyścigi pluszaków, 
 • walki kurczaków, 
 • malowanie twarzy, 
 • balonowe zoo i wiele innych.

Stoiska edukacyjne:

 • ozoboty, 
 • rzeczywistość rozszerzona, 
 • IQ, 
 • pokaz eksperymentów.

Wycena przygotowywana pod zamówienie.