OFERTA NA ROK SZKOLNY 2017/2018


Warsztaty z Matematyki Sensorycznej i Gimnastyki Paluszkowej
(dla dzieci 3+)

Matematyka sensoryczna 

Zajęcia pomagają dzieciom w rozpoznawaniu i stosowaniu podstawowych standardów sensorycznych: koloru, kształtu i rozmiaru. Umożliwia im rozpoczęcie analizy klucz2przedmiotów.

Celem tych zajęć jest coś znacznie ważniejszego, niż nauczenie małych dzieci przypisywania przedmiotom cech – „to jest czerwone, to trójkątne, to duże, tamto małe”. Zadania skupiają się na tym, jak możemy rozróżnić kolory lub kształty, skąd wiemy, że jedna rzecz jest większa od innej, ale mniejsza od jeszcze innej. Nazywanie cech sensorycznych przedmiotów to ostateczny proces badania i przyswajania sobie koncepcji postrzegania. Dzieci uczą się o kolorach, ukrywając mysz przed niebezpiecznym kotem lub o kształtach, mogąc karmić ciasteczkiem w kształcie figury geometrycznej tylko określoną osobę z Figurowej Rodziny. Chęć poznania jest tutaj mocno motywowana!

gimnastyka2Gimnastyka Paluszkowa 

To zajęcia przygotowujące ręce dziecka do pisania na długo, zanim zacznie nabywać elementarną umiejętność pisania. Kiedy dzieci zaczynają rysować i pisać, ich palce i ręce wykonują pracę tak ciężką, jak nogi maratończyka. Nikt nie próbuje przebiec maratonu bez wcześniejszego treningu! Z kolei najczęściej dzieje się tak, że dzieci muszą zmierzyć się z przyrządem do pisania, zanim ich ręka jest na to gotowa. Dlaczego więc nie dostarczyć tym małym paluszkom treningu poprzez zabawę? Możemy zacząć przygotowywać dzieci do pisania na długo, zanim zaczną nabywać elementarną umiejętność pisania. Najlepszym treningiem jest dla nich „Gimnastyka paluszkowa”.

Proponowane przez nas warsztaty są połączeniem Matematyki i Gimnastyki.


Warsztaty z robotami Dot i Dash
(dla dzieci 5+)

Wszyscy reagujemy w określony sposób na to, co się dzieje wokół nas. Przykładowo, wiwatujemy, gdy wygra nasza szkolna drużyna, płaczemy na smutnych filmach, czy zaczynamy tańczyć słysząc muzykę. Zajęcia z robotami Dot i Dash uczą programowania, tak by roboty odpowiednio reagowały na określone zdarzenia wokół nich. Tworzenie algorytmów, zdarzeń, budowanie sekwencji i pętli to tylko niektóre z licznych aspektów edukacyjnych zajęć. Przy okazji uczestnicy zupełnie nieświadomie rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j.angielskiego.

Robotami kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które dziecko z łatwością obsłuży z tableta lub smartfona.


Programowanie z Ozobotami
(dla dzieci 5+)

Ozobot – mały, ale bardzo inteligentny robot edukacyjny, który zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach.

Praca z Ozobotami przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych.


Warsztaty pt. „Poznaj zawód chemika”
(dla dzieci 5+)

lab 2W zaadoptowanej pracowni laboratoryjnej przybliżamy uczestników do zawodu chemika.
Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań dzieci, kształtowania wiary we własne możliwości poznawcze oraz chęci odkrywania nowych zjawisk.  Koncepcja warsztatów kładzie mocny nacisk na osobiste zaangażowanie uczestników w zajęcia. Służą temu eksperymenty i doświadczenia wykonywane przez nich samodzielnie, zgodnie z instrukcjami prowadzącego. Wszystkie doświadczenia pozwolą pokazać dzieciom, czym jest chemia i jak wygląda praca chemika w laboratorium.
Warsztaty opracowane i prowadzone są przez chemika oraz czynnego nauczyciela chemii.


Warsztaty z klockami LEGO Education „Edu Klocki”
(dla dzieci 5+)

Współpraca, komunikacja, kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów – to hasła LEGO. LEGO Education to specjalnie dobrane i zaprojektowane przez ekspertów klocki LEGO. Zestawy te są idealne do osiągnięcia celu praktycznego uczenia się. Wymagają od uczniów eksperymentowania i rozwiązywania stawianych problemów. Dla przedszkoli i zerówek proponujemy pracę na:

learn to learnLego Smart i LearnToLearn – dział humanistyczno-logiczny (dla dzieci w wieku 5+).
Pracownie te są ciekawym narzędziem, które pokazuje jak efektywnie używać klocków LEGO w wielu obszarach nauczania rozwijając kluczowe kompetencje niezbędne w XXI wieku. LearnToLearn jest zbieżne z podstawą programową i jest stworzone z myślą o nauce matematyki, czytania i pisania, nauk społecznych oraz ścisłych. Już od pierwszych warsztatów uczniowie są zmotywowani do wspólnej pracy, komunikacji, eksploracji, kreatywności i krytycznego myślenia. Czas trwania warsztatu – ok 60 minut


Uniwersytet Małego Studenta

(dla dzieci 5+)

ums na wwwUniwersytet Małego Studenta skierowany jest dla dzieci od 5 roku życia. Zajęcia odbywają się w formie aktywnego wykładu, co oznacza wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Bazujemy na różnych dziedzinach wiedzy, w związku z czym poruszane przez nas tematy różnią się od siebie.
Wyjątkowość zajęć prowadzonych w naszej placówce polega na poszerzaniu wiedzy małych studentów, pobudzaniu wyobraźni oraz rozwijaniu ich pasji i zainteresowań.
Przykładowe tematy:

  • Dlaczego lubimy słodycze?
  • Dlaczego nasze kości są twarde?
  • Dlaczego mam katar i boli mnie głowa?
  • Dlaczego widzę, czuje i słyszę?
  • Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach?

Cennik:

  • Matematyka Sensoryczna i Gimnastyka Paluszkowa
  • Poznaj zawód chemika
  • Edu Klocki
  • Uniwersytet Małego Studenta

godzinny warsztat dla 15 osób – 165 zł netto

każde kolejne dziecko – 11 zł netto


magiczny dywanDodatkowo dla przedszkoli i zerówek proponujemy pobyt dzieci na naszej Sali Zabaw. W ofercie zabawa z Magicznym Dywanem i Animatorką. Szczegóły w zakładce Sala Zabaw.
Cena zabawy na Sali Zabaw – 150 zł netto/pobyt godzinny dla grupy 15 osób. Każde kolejne dziecko płatne 10 zł netto.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 58 533 00 33 lub mailowo na adres biuro@stacjadobregoczasu.pl

W zgłoszeniu mailowym prosimy o wypisanie informacji:
1/ kto zgłasza (szkoła, adres, telefon, osoba zgłaszająca – kontakt telefoniczny, mailowy),
2/ klasa, ilość uczniów,
3/ preferowany termin i godziny przeprowadzenia warsztatu.

Zapraszamy.

Warsztaty odbywają się w Stacji Dobrego Czasu. Istnieje również możliwość przeprowadzenia warsztatu w Państwa placówce.