Oferta na rok szkolny 2017/2018


Programowanie z robotami Dot i Dash

Wszyscy reagujemy w określony sposób na to, co się dzieje wokół nas. Przykładowo, wiwatujemy, gdy wygra nasza szkolna drużyna, płaczemy na smutnych filmach, czy zaczynamy tańczyć słysząc muzykę.

Zajęcia z robotami Dot i Dash uczą programowania, tak by roboty odpowiednio reagowały na określone zdarzenia wokół nich. Tworzenie algorytmów, zdarzeń, budowanie sekwencji i pętli to tylko niektóre z licznych aspektów edukacyjnych zajęć. Przy okazji uczestnicy zupełnie nieświadomie rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j. angielskiego. Robotami kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które dziecko obsługuje z tableta lub smartfona.

 

Czas trwania warsztatu to 60 min.


Programowanie z Ozobotami

Ozobot – mały, ale bardzo inteligentny robot edukacyjny, który zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach.

Praca z Ozobotami przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych.

Czas trwania warsztatu to 60 min.


Warsztaty z klockami LEGO Education „Edu Klocki”

Współpraca, komunikacja, kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów – to hasła LEGO. LEGO Education to specjalnie dobrane i zaprojektowane przez ekspertów w dziedzinie szkolnictwa klocki LEGO. Zestawy te są idealne do osiągnięcia celu praktycznego uczenia się. Wymagają od uczniów eksperymentowania i rozwiązywania stawianych problemów. My proponujemy pracę na trzech pracowniach:

learn to learnLego Smart i LearnToLearn – dział humanistyczno-logiczny (dla dzieci w wieku 5+). To unikalne i wieloprzedmiotowe narzędzie, dzięki któremu dzieci uczą się przez doświadczanie. Za pomocą praktycznego eksperymentowania rozwijane są umiejętności takie jak współpraca, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów.

LearnToLearn nabywanie umiejętności uczenia się przez działanie w nowy ekscytujący sposób w obszarach takich jak: inżynieria i technologia, język sztuki, matematyki i nauk społecznych.

Przez ponad trzydzieści lat, LEGO Education rozwija rozwiązania edukacyjne w oparciu o ugruntowaną teorię, która utrzymuje, że dzieci najlepiej uczą się i zapamiętują więcej poprzez praktyczne doświadaczanie z przedmiotami fizycznymi. Zamiast zapamiętywania abstrakcyjnych zasad i formuł dotyczących powyższych obszarów nauki, dziecko będzie korzystać z klocków LEGO do konstruowania wiedzy w realizowanych dziedzinach.

Czas trwania warsztatu – ok 60 minut


Story Starter – dział humanistyczny (dla dzieci 7+). Ta pracownia  angażuje uczniów do zagłębienia się w formy językowe, co niewątpliwie staje się nie lada humanistycznym

wyzwaniem.  Nauka odbywa się przez zabawę z ulubionymi przez dzieci klockami. Program inspiruje i motywuje uczniów do nauki czytania, pisania i rozwijania umiejętności twórczych. Dzieci pracując w małych grupach ­tworzą własne opowiadania i ilustrują je konstrukcjami z klocków. Kolejnym etapem jest fotografowanie gotowych scen i tworzenie historii w programie Story Visualizer. To proste, a jednocześnie potężne narzędzie bardzo motywuje uczestników i zwiększa zainteresowanie podczas warsztatów.

45100_env_49

Czas trwania warsztatu – ok 90 minut


Lego WeDo – dział automatyki i robotyki  (dla dzieci od 6 do 10 lat). Podczas zajęć wykorzystujemy klocki z serii LEGO EDUCATION WeDo, które są wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu wczesnoszkolnym na całym świecie. Od kilku lat klocki są dostępne w całej Europie.Zestawy tej serii pozwalają budować z klocków zwierzęta i modele urządzeń, które po odpowiednim zaprogramowaniu można wprawić w ruch. Zbudowane roboty podłącza się do komputera, a następnie programuje w prostym języku obrazkowym. Graficzny system programowania jest na tyle prosty, że nie wymaga praktycznie użycia klawiatury, dzięki czemu już pięciolatek jest w stanie skonstruować i zaprogramować własnego robota.

Czas trwania warsztatu – ok 90 minut


Warsztaty pt. „Poznaj zawód chemika”

lab 2

W zaadoptowanej pracowni laboratoryjnej przybliżamy uczestników do zawodu chemika.
Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań dzieci, kształtowania wiary we własne możliwości poznawcze oraz chęci odkrywania nowych zjawisk.  Koncepcja warsztatów kładzie mocny nacisk na osobiste zaangażowanie uczestników w zajęcia. Służą temu eksperymenty i doświadczenia wykonywane przez nich samodzielnie, zgodnie z instrukcjami prowadzącego. Wszystkie doświadczenia pozwolą pokazać dzieciom, czym jest chemia i jak wygląda praca chemika w laboratorium.
Warsztaty opracowane i prowadzone są przez chemika oraz czynnego nauczyciela chemii.

Czas trwania warsztatu to 60 min.


Warsztaty pt. „Eksperymentuj na całego”

Stacja Dobrego Czasu

Te spotkania to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Naszą misją jest zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do nauk ścisłych i kształtowania wiary we własne możliwości poznawcze. Wychodzimy z założenia, że każde dziecko uwielbia eksperymentować!

 

Proponujemy 6 tematów spotkań:

 • Gazy, czyli eksperymenty z powietrzem 
 • Ciecze, czyli eksperymenty z wodą 
 • Barwy, czyli eksperymenty z kolorami 
 • Ciała stałe, czyli eksperymenty od kuchni 
 • Zmysły, czyli eksperymentujemy na sobie 
 • Piktogramy, czym są i jak za ich pomocą rozpoznać substancje niebezpieczne

Warsztaty opracowane zostały przez chemika, biologa, fizyka i pedagoga. Wszystkie te osoby czynnie uczestniczą w swojej pracy zawodowej, dzięki czemu nasze doświadczenia przygotowane zostały w przystępny i przejrzysty sposób dostosowany do wieku uczestników.

Czas trwania warsztatu to 60 min.


Uniwersytet Małego Studenta

 

ums na www

Uniwersytet Małego Studenta skierowany jest dla dzieci od 5 roku życia. Zajęcia odbywają się w formie aktywnego wykładu, co oznacza wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Bazujemy na różnych dziedzinach wiedzy, w związku z czym poruszane przez nas tematy różnią się od siebie.
Wyjątkowość zajęć prowadzonych w naszej placówce polega na poszerzaniu wiedzy małych studentów, pobudzaniu wyobraźni oraz rozwijaniu ich pasji i zainteresowań.
Przykładowe tematy:

 • Dlaczego lubimy słodycze? 
 • Dlaczego nasze kości są twarde? 
 • Dlaczego mam katar i boli mnie głowa?
 • Dlaczego widzę, czuje i słyszę?
 • Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach?

Cennik:

Warsztaty 60 min. dla 15 osób – 165 zł netto. Każde kolejne dziecko płatne 11 zł netto

Warsztaty 90 min. dla 15 osób – 225 zł netto. Każde kolejne dziecko płatne 15 zł netto

Warsztaty wyjazdowe  (poza miasto Tczew):

Warsztaty 60 min. dla 15 osób – 195 zł netto. Każde kolejne dziecko płatne 13 zł netto

Warsztaty 90 min. dla 15 osób – 270 zł netto. Każde kolejne dziecko płatne 18 zł netto


magiczny dywan

 

Dodatkowo dla klas I-III proponujemy pobyt dzieci na naszej Sali Zabaw. W ofercie zabawa z Magicznym Dywanem i Animatorką. Szczegóły w zakładce Sala Zabaw.
Cena zabawy na Sali Zabaw – 150 zł netto/pobyt godzinny dla grupy  15 osób. Każde kolejne dziecko płatne 10 zł netto.

 

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 58 533 00 33 lub mailowo na adres biuro@stacjadobregoczasu.pl

W zgłoszeniu mailowym prosimy o wypisanie informacji:
1/ kto zgłasza (szkoła, adres, telefon, osoba zgłaszająca – kontakt telefoniczny, mailowy),
2/ klasa, ilość uczniów,
3/ preferowany termin i godziny przeprowadzenia warsztatu.


Warsztaty odbywają się w Stacji Dobrego Czasu, istnieje również możliwość przeprowadzenia warsztatu w Państwa placówce.


NOWOŚĆ

LEGO MoreToMath dla klas I – III

CUTEANDKIDS-MORE-TO-MATHS-LEGO-BRICKS-EDUCATIONLego MoreToMath to nowa linia produktów Lego przeznaczona specjalnie dla dzieci w wieku szkolnym, która umożliwia uczniom tworzyć rozwiązania do matematycznych zadań, używając prostych modeli. Każdy z klocków został starannie wybrany, począwszy od wyboru koloru po kształty, rozmiary, aby wesprzeć i poprawić naukę matematyki. Dwie figurki Lego Max i Mia, które towarzyszą uczniom na każdej lekcji odgrywają ważną rolę w rozumieniu zadania, które rozwiązują. To właśnie dzieci mają pomagać Maxowi i Mii w rozwiązywaniu problemu matematycznego. Odpowiednio wykorzystane narzędzia przypominają o tym, że jeśli się rozejrzymy uważnie to dostrzeżemy matematykę prawie wszędzie.

Założenia projektu:

 • program LEGO MoreToMath jest zgodny z podstawą programową w szkołach podstawowych 
 • skierowany jest do klas I – III 
 • dedykowany jako zajęcia dodatkowe organizowane w Państwa placówce 
 • zajęcia prowadzone są przez cały rok szkolny z częstotliwością raz w tygodniu 
 • czas trwania zajęć – 45 minut 
 • grupa minimum 15-osobowa 
 • cena za 1 spotkanie: 10,00 zł netto / dziecko

Chętne placówki prosimy o kontakt telefoniczny. Zgłoszenia przyjmujemy przez cały rok.

Zapraszamy.