LEGO WeDo – DZIAŁ AUTOMATYKI, ROBOTYKI, INFORMATYKI i FIZYKI
(dla dzieci od 6 do 10 lat)

Podczas zajęć wykorzystujemy klocki z serii LEGO EDUCATION WeDo, które są wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu wczesnoszkolnym na całym świecie. Od kilku lat klocki są dostępne w całej Europie.

Zestawy tej serii pozwalają budować z klocków zwierzęta i modele urządzeń, które po odpowiednim zaprogramowaniu można wprawić w ruch. Zbudowane roboty podłącza się do komputera, a następnie programuje w prostym języku obrazkowym. Graficzny system programowania jest na tyle prosty, że nie wymaga praktycznie użycia klawiatury, dzięki czemu już pięciolatek jest w stanie skonstruować i zaprogramować własnego robota.

Odpowiednie czujniki i silniki umożliwiają obustronną interakcję programu komputerowego ze światem zewnętrznym. Dziecko pisząc program komputerowy (lub układając go z obrazków) może uzależniać sposób jego działania od czynników zewnętrznych takich jak jasność oświetlenia w pomieszczeniu czy wykrycie ruchu w sąsiedztwie zbudowanego z klocków lego modelu. Działanie programu dotyczyć może zarówno efektów wizualnych (np. poruszanie narysowaną przez dziecko postacią na ekranie komputera) jak i efektów widocznych w świecie realnym (np. poruszane za pomocą silnika ramię dźwigu zbudowanego z klocków lego). Takie możliwości pozwalają zainteresować dziecko zagadnieniami algorytmiki, logiki i robotyki już na samym początku jego nauki.

Edukacyjny aspekt zajęć:
– rozwijanie wiedzy technicznej uczniów,
– rozwijanie pasji do tworzenia,
– uczenie pracy w zespole i rozwiązywania problemów,
– nakierowanie myślenia dziecka na rozwój zawodowy w przyszłości , w dziedzinie nauk ścisłych,
– zainteresowanie dziecka naukami ścisłymi.

legowedosoftware wedo-model-animals-700

Informacje organizacyjne LEGO WeDo:

  • zajęcia ok. 90 minut
  • pierwszy poziom 10 spotkań – 400 zł (możliwość płatności w ratach)
  • częstotliwość zajęć – raz w tygodniu

Zapisy przyjmujemy przez cały rok. Telefonicznie 58 533 00 33  lub osobiście. Zapraszamy.

  Zapraszamy.